johannesburg prez

Akciové lacne letenky do JAR- Johannesburgu- od 285 EUR tam aj späť

Akciové letenky z Milána do Johannesrgu môžete si zakúpiť na www.saudiairlines.com

johannesburg

Juhoafrická republika má tri mestá, ktoré sú najčastejšie vyhľadávané turistami. Jedná sa o Kapské Mesto, Pretóriu a samozrejme Johannesburg, ktorý je v súčasnosti najväčším mestom tejto krajiny. Ten si v minulosti získal prezývku „Mesto zlata“, vďaka svojej orientácii na ťažbu tohto drahého kovu. Celá Juhoafrická republika je na Johannesburg právom hrdá, pretože práve z tohto mesta pochádza celá pätina hrubého národného produktu. Je tak centrom celého obchodu a tiež sídlo mnohých firiem a obchodníkov, ktorí za cieľ svojho cestovania na nadviazanie obchodu zvolili práve Johannesburg. Jedná sa o relatívne nové mesto, a preto okrem majestátnych mrakodrapov a výškových budov, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na celý Johannesburg, nemôže turistom ako iné mestá ponúknuť chrámy, kostoly a iné stavby.

Johannesburg je samozrejme tiež mestom múzeí, medzi najznámejšie patria Museum Afrika, ktoré mapuje vývoj celého južného cípu Čierneho kontinentu ak videniu sú v ňom okrem iného aj makety obydlia pôvodných domorodých obyvateľov. Skalné maľby je možné obdivovať v Museum of South African Rock Art. Závan Európy je cítiť v Johannesburg Art Gallery, v ktorej našli svoj ​​domov desiatky umeleckých diel vrátane obrazov Vincenta van Gogha.

 

 

Cestovanie po meste je vďaka hustej sieti hromadnej dopravy bezproblémové a relatívne pohodlné. Jedinou vadou na kráse môže byť stále sa zvyšujúcoa sa kriminalita, ktorá súvisí s chudobou ľudí, ktorí žijú v okrajových oblastiach Johannesburgu. Na to sa vláda rozhodla rýchlo reagovať a po meste je teraz rozosiatych viac ako 2000 kamier a policajných hliadok, ktoré majú za cieľ nielen miestnych obyvateľov, ale tí turistov ochrániť. Johannesburg je skutočne centrum všetkého diania v Juhoafrickej republike, a sídli tu napríklad aj Ústavný súd či obrovské futbalové štadióny, na ktorý sa uskutočnili majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2010, a športový fanúšik by si ich návštevu rozhodne nemal nechať ujsť.

Ubytovanie v Johannesburgu už od 11 EUR nájdete tu: Ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *