belfast prze

Akciové letenky do Belfastu – už od 50 EUR tam aj späť

Bolo to mesto strachu, kde bomby, zbrane, krv a smrť patrili k bežnému životu. Občianska vojna urobila z Belfastu, hlavného mesta Severného Írska, miesto, ktorému sa bolo lepšie vyhnúť. Časy sa ale menia…
Letenky do Belfastu si môžete zakúpiť na www.wizzair.com
Ubytovanie v Belfaste rezervujte tu :  Ubytovanie rezervujte tu
belfast nove
A iné farby, pozostatok konfliktu, robia z Belfastu tiež atraktívnu turistickú destináciu. Po celom meste súdesiatky nástenných kresieb na domoch, zvané Murals, ktoré fungovali ako dôležitý komunikačný prostriedok v časoch konfliktu. Niektoré z nich, to sú naozajstná umelecké diela. Námety? Rôzne: futbal, príbehy obyčajnýchľudí, spoločenské problémy, politika. Tie najslávnejšie, s politickými motívmi sú na známej Shankill Road vprotestantskej časti mesta.
Murals, to je určite dobrý dôvod, prečo Belfast navštíviť! Pri prechádzaní úzkych ulíc s nízkymi tehlovými domamina vás dýchne mimoriadne mrazivá atmosféra miest, kde pri troubles išlo o život už len tým, že ste saprechádzali po ulici. „Kedykoľvek a kdekoľvek vedľa vás mohlo vybuchnúť auto. Tá atmosféra strachu bola hrozná,“ spomína sprievodkyňa. „Každý z mesta poznal niekoho, kto zomrel.“Ak stojíte na mieste, živo si to dokážete predstaviť. Aj vďaka tomu, že bude pri vašej návšteve Belfastu takmer určite zamračené. Často tam totiž prší, počasie sa mení v priebehu pár minút, vyrážať von bez dáždnika sanevypláca. Rovnako tak piť alkohol na verejných miestach: za to hrozí vysoká pokuta 500 libier!
Miestni obyvatelia pravidlá striktne dodržiavajú, rovnako tak si nikto nedovolí zapáliť cigaretu v reštaurácii čibare. Tých je v Belfaste plno.Hlavne v centre mesta narazíte na tradičné írske lokály s drevenými lavicami, kde na vás dýchne minulosť i vôňačierneho piva Guinness či írskej whiskey. A tiež stávkarská mánia – konské dostihy, to je obvyklý programvšetkých televízií, ktoré visí na stenách v krčmách, ktoré sú v Belfaste vyhlásené, rovnako ako miestne nočnýživot.

Mesto v noci naozaj pulzuje. Polovici obyvateľov je menej ako 30 rokov. Najviac sa bary plnia vo štvrtok, kedštudenti odchádzajú na víkend, a v nedeľu, kedy sa vracajú. Ak sa do Belfastu vydáte, určite navštívte TheCrown Liquor Saloon, najznámejší bar krajiny, ktorý bol otvorený už v 19. storočí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *