london cover

Akciové letenky do Londýna za 53 EUR

Londýn je hlavné a najväčšie mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva. Leží na juhovýchode krajiny pri ústí rieky Temža a v súčasnosti patrí k najnavštevovanejším mestám na svete.

 

Letenky priamo na www. ryanair.com

london letenka

 

V Londýne sa rozhodne nudiť nebudete. Množstvo múzeí a galérií vám ponúka možnosť spoznať nielen históriu, kultúru, ale aj absolútne novinky vo vede a technike.

British Museum
Great Russell Street, WC1 – tube station Tottenham Court Road Hádam najznámejším múzeom klasického typu je British Museum. Toto rozsiahle múzeum ponúka prehliadku archeologických vykopávok a zaujímavostí z celého sveta. Sú tu úžasné pamiatky z krajín, ktoré boli kedysi britskými kolóniami.

Zaujímavosťou je napríklad Rosettská doska, ktorá bola kľúčom k rozlúšteniu hieroglyfov, egyptské múmie, časti palácov a monumentov z antického Grécka a mnohé nádherné artefakty.

Natural History Museum
Cromwell Road, SW7 – tube station South Kensington Pre milovníkov prírody je cieľom návštevy práve toto múzeum. Dá sa tu vidieť všetko, čo súvisí s faunou a flórou. Pre deti sú tu zaujímavou formou spracované modely hmyzu v nadživotnej veľkosti, kostry dinosaurov a mnoho pútavých exponátov, ku ktorým je možné prostredníctvom počítačov získať informácie napr. o mieste výskytu, o zvukoch zvierat, atď. V múzeu je umiestnená socha Charlesa Darwina, ktorý sa preslávil evolučnou teóriou.

Pamiatky a atrakcie v Londýne:

Big Ben
Neopakovateľná zvonica so slávnym zvonom, ktorá sa nachádza pri budove parlamentu v tesnej blízkosti rieky Temže.
Covent Garden
Obľúbené miesto odpočinku v rušnom meste. Covent Garden je bývalá tržnica, ktorá ponúka miesto pre príjemne strávené chvíle s priateľmi v kaviarničkách, obchodíkoch, butikoch alebo na nádvorí pri sledovaní atrakcií pouličných divadelníkov.
Buckingham Palace
Buckhingham Palace Road, SW1 – tube station Victoria Majestátna budova, ktorá už od 19. storočia slúži ako kráľovská rezidencia. Počas letných mesiacov je možné navštíviť vybrané kráľovské komnaty. Pred Buckinghamským palácom prebieha výmena stráží.

 

Londýn je nesporne výborné miesto aj na nákupy. Obchodné domy na Oxford Street, Regent´s Street, či obchodné domy v širšom centre vám určite ponúknu všetko, čo hľadáte. Medzi zaujímavé miesta patria historické obchodné domy, ktoré sa dajú navštíviť nielen z dôvodu nákupov. Jedným z takýchto unikátov je obchodný dom Liberty. Ak nakupujete s deťmi, tak nemôžete obísť obchodný dom, ktorý ponúka hračky na piatich podlažiach. A ak ste zatúžili po štýlovom obchodnom dome, kde sa prechádzate po secesných dlaždiciach a kde zákazník je skutočný pán, tak isto navštívite Harrod´s.

Ubytovanie v Londýne môžete rezervovať tu: Ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *