miami prez

Akciové letenky na Miami už od 355 EUR

Florida, jedno z najobľúbenejších miesto turistov
Letenky na Miami si môžete zakúpiť na www.edreams.com
Ubytovanie Miami nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu
miami letenka

Keď sa povie Florida, väčšina ľudí si vybaví slnečné pláže obliehané americkými seniormi a prírodné parky plné aligátorov. V tomto pôvodne španielskom štáte, ktorého meno v preklade znie „kvetinový“, ale môžete dať prednosť i romantickým ostrovčekom a odľahlým rezerváciám, kde na turistov nenarazíte. K Floride patrí tiež všemožné zábavné atrakcie, najznámejšie sú Disney World, Morský svet a vesmírne stredisko na myse Canaveral.Na mapke vyznačený okruh Floridou začína v južnej časti polostrova, najznámejším (nie však hlavným) mestom Floridy -Miami. V tejto zvodnej metropole s vysokými mrakodrapmi a nádhernou plážou Miami Beach môžete vychutnávať nočný život, jedlo a koktaily typické pre tropickú Kubu či Mexiko. Sa seriálom Kriminálka Miami má realita spoločného jediné: naozaj tústretnete opálené krásky v bikinách, ako sa preháňa po kolieskových korčuliach po Ocean Avenue.

Ak navštívite pláž Miami Beach, dlhý piesočný raj s palmami a prehriatym morom, vyhraďte si čas na prehliadku preslávenej štvrti v štýle art deco. Viac než tisícka farebných viliek a domčekov z dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia na vásdýchne atmosférou Stredomoria zmiešaného s kubánskym vplyvom. Ide o najväčšie zoskupenie budov v tomto štýle na svete,preto je štvrť Art Deco architektonicky chránenou pamiatkou.

Z Miami vedie trasa na juh po diaľnici, ktorá s pevninskou časťou Floridy nekončí, ale pokračuje po fascinujúcich mesto medzi desiatkami ostrovčekov súostrovia Florida Keys. Zhruba po dvoch hodinách jazdy Vás privedie až na najjužnejší bod USA – ostrov Key West, vzdialený len 90 míľ od Kuby. Cestu si môžete spríjemniť kúpaním v priezračnom mori, rybárčením či opaľovaním na pieskových plážach; Key Largo potom láka milovníkov potápania na organizované plavby ku koralovému útesu.

Na Key West môžete zavítať do obľúbeného baru Ernsta Hemingwaya, sledovať krásne západy slnka spojené s večernou show pouličných umelcov alebo si v pirátskom múzeu poťažkať naozajstný zlatý prút. Ostrov bol tiež obľúbeným letným sídlom amerických prezidentov, prezidentská vila je stále prístupná návštevníkom.

Kŕmenie aligátorov zakázané

Ak chcete tráviť dovolenku na Floride akčnejšie, nevynechajte návštevu vyhlásenej prírodnej rezervácie Everglades. Čo vyzerá pre nezasvätených ako veľký močiar, je v skutočnosti prérii , ktorú veľmi pomaly preteká široká rieka s jedinečným ekosystémom. Je domovom pre aligátormi, mrožov,atď Ak ich chcete vidieť, vydajte sa do parku radšej v zimnej suchej sezóne(december až apríl). V lete je tu horúco, vlhko a mraky komárov, ale aj tak za to Everglades rozhodne stojí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *