madriporto pariz 87 UER

Ďalší skvelý roadtrip: Budapest-Madrid-Porto-Pariz-Budapest -už od 87 EUR tam aj späť

Tentokrát sme pre vás pripravili ďalšiu super kombináciu leteniek cez leteckú spoločnosť ryanair. Vydajte sa na jeseň aj vy a navštívte čarovné hlavné mesto Španielska Madrid, úžasný romantický Paríž a čarovné Porto. A to už od neuveriteľných 87 EUR tam aj späť.Neveríte? Presvedčte sa o tom sami 🙂

budapest madrid madridporto portpariz pariz budapest

Madrid

Madrid je hlavné mesto Španielska a zároveň najväčšie mesto krajiny. Leží v úplnom centre Španielska, má teda ideálnu polohu pre metropolu. V samotnom Madride žije približne 3, 3 milióna ľudí, is aglomerácií dosahuje počet obyvateľov takmer dvojnásobného počtu.

Mesto je politickým centrom kráľovstva, o pozíciu najdôležitejšieho kultúrneho a ekonomického centra sa delí s Barcelonou. Madrid je mesto mnohých tvárí. Nájdete tu rušné ulice, ako napríklad tepnu Gran Via, ale aj krásne historické centrum, ktoré je prekvapivo pokojné a hýri nádhernou architektúrou.

Miesto ktoré musíte vidieť ak navštívite Madrid:
Retiro park : Tvoria ho prekrásne záhrady, ktorých pôvod siaha až do obdobia panovania Filipa IV., kedy bola časť územia vymedzená pre kráľovskú rodinu.

V súčasnosti je Parque del Retiro jedným z najkrajších parkov na svete a ponúka možnosť navštíviť významné expozície v Palacio de Cristal alebo v Casa de Vacas.

Zároveň sa môžeš plaviť sa na loďke v jazere, navštíviť umelcov malujúcich pod holým nebom alebo jednoducho oddychovať v tieni hustých stromov.

Paríž

O tom, že Paríž je mestom zaľúbencov, nepochybuje nikto. Okrem nádherných zákutí, romantických uličiek, kaviarní a všade prítomnej histórie, ktorá priam núti prejsť sa ruka v ruke po miestach, kde žili francúzski králi, tvorili výnimoční umelci, alebo tancovali hriešne tanečnice, v Paríži sa nachádza aj miesto, kde môžete vysloviť a uzamknúť naveky svojsľub lásky.

Je ním most Pont des Arts v blízkosti slávneho Louvre, na ktorom visia stovky zámok lásky. Legenda tvrdí, že ak milujúci pár napíše na zámku svoje mená, pripne ju na most a kľúč zahodí do Seiny, láska pretrvá večne. Jedinou možnosťou, ako zrušiť obojstrannú lásku, je skočiť do vody, vyloviť správny kľúč a odomknúť zámku. Čo je pochopiteľne nemožné.

Porto

Port je druhým najväčším mestom Portugalska, hlavným mestom provincie Douro, s počtom obyvateľov okolo 327 000. Vo svete sa preslávilo predovšetkým portským vínom. Hneď na úvod by sme mali upozorniť na istú maličkosť – a to, že portské víno vlastne nie je celkom z Porta. Vinice sa nachádzajú vo Vale do Douro (Údolie rieky Douro), asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka takmer splývajúceho s Portom, ležiaceho na druhej strane rieky, kde dozrieva v pivniciach.Je to krásne mesto, ktoré si Vás získa spletitými úzkymi uličkami, pozoruhodnou históriou, množstvom pamiatok, ako aj intenzívnym nočným životom. Prechádzky po historickej štvrti Ribeira, po brehoch Doura až po jeho ústie do Atlantiku majú nezameniteľnú atmosféru.

 

Ubytovanie v Paríži rezervujte tu  ubytovanie rezervujte tu

 

Ubytovanie v Porte rezervuje tu   ubytovanie rezervujte tu

 

Ubytovanie v Madride rezervuje tu :  ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *