fey

Ďalší skvelý tip na jesenný roadtrip: Bratislava-Milano-Fez-Barcelona-Budapest- už od 103 EUR

Milí cestovatelia.

Ďalšia  super ponuku na jeseň je tu. Ak ešte neviete kam máte ísť nechajte sa inšpirovať nami 🙂

Tento krát sme pre vás pripravili roadtrip: Bratislava-Miláno-Fez-Barcelona-Budapesť

No nie je to skvelé?

Letenky si môžete zakúpiť na www.ryanair.com

milanofez fezbarcelona bratislava-milano barcelonabudapes

BARCELONA

V Barcelone je niekoľko atrakcií, ktoré sa určite oplatí vidieť a navštíviť. Že Barcelončanom koluje v žilách pravá ohnivá španielska krv, tak o tom vás presvedčia počas významných podujatí, ktoré sa v Barcelone konajú. Futbalovým fanúšikom veľa napovie meno L. Messi a štadión Nou Camp. Pozrite si aspoň v skratke, čo všetko vás môže do Barcelony prilákať.

La Rambla (LAS RAMBLAS)

Tento bulvár je považovaný za srdce Barcelony a je najživším miestom v Barcelone. Ak chcete na vlastnej koži zažiť tú pravú barcelonskú atmosféru, určite prejdite týmto bulvárom. Rozprestiera sa do pobrežia mora, kde nájdete majestátny Kolombov stĺp, pretína staré štvrte La Ciutat vella, Barri Gotic a arabskú štvrť El Raval a končí sa na hlavnom barcelonskom námestí Plaza de Catalunya.

Park Guell

Tento park patrí k ďalším umeleckým skvostom Gaudího, po celom parku možno obdivovať úžasné architektonické diela tohto umelca, jeho zachytenie symbiózy architektúry ako takej a prírody. Pôvodne malo ísť o vilovú štvrť, domy sa však nepodarilo predať a tak sa z tohto miesta stal verejný park, teda Gaudího projekt vlastne nikdy nebol dokončený. Park sa nachádza na kopci severne od mesta, pričom jeho rozmiestnenie je veľmi pútavé, nachádza sa tu niekoľko farebných domčekov, malých kolonád so stĺpmi, ktoré pripomínajú tvar kmeňov stromov.

FEZ 

Fez patrí k najvýznamnejším marockým mestám. K najväčším lákadlám patrí stredoveká medina Fés el-Báli, vďaka ktorej sem prúdia ľudia z celého sveta. Jej 9000 uličiek pôsobí ako dokonalý labyrint, ktorý skrýva množstvo zaujímavých vecí. Práve tu sa totiž môže človek stretnúť s už skoro zabudnutým remeslom ručného farbenia kože. Neďaleko starého mesta stojí krásne zdobený kráľovský palác.

Tipy na výlety

Medresa Bouinania

Táto pôvodná náboženská škola, ktorá sa dnes využíva iba ako modlitebna pochádza z doby zlatého veku Fezu – 14. storočia. Jej krása spočíva v bohatej výzdobe interiéru hlavného nádvoria, kde sa farebné obklady – zellij strieda s nápismi arabskej kaligrafie a detailným štukovým prepracovaním. Horné poschodie patrilo študentom, a pobývali tu aj po zrušení tradičnej výuky, ako študenti známej univerzity Kairuánskej.

Medresa Cherratine

Vyučovanie islamského práva začalo v tejto medrese v 16. storočí, a už nie je taká zdobená ako Bouinania. Napriek tomu zaujme svojim tichom a hlavne absenciou turistických skupín. Dve poschodia nad hlavným nádvorím sú ubytovacie priestory pre študentov a výhľad do nádvoria je odtiaľto nádherný.

Garbiarstvo

Toto odvetvie má vo Feze bohatú tradíciu, a kože sa dodnes spracúvajú a farbia podľa pôvodných stredovekých receptúr. Garbiarské dielne s velkými kaďami naplnenými prírodným farbivom aj chemikáliami sú na troch rôznych miestach v starom meste, tie najväčšie sa volajú Chouwara, a sú neďaleko námestia kovotepcov – Seffarine. Zápach zo spracovania koží nie je príjemný, hlavne v letných mesiacoch, napriek tomu toto miesto stojí za návštevu práve vďaka svojej jedinečnosti.

Fezské záhrady

Unavení po prechádzke po meste si zájdite do jednej z udržovaných záhrad – napríklad do záhrady Jnane Sbile, ktorá leží v strede historického Fezu. Nájdete tu zaujímavosť – drevené koleso núriu, ktoré slúžilo v minulosti pri zavlažovaní pôdy ďalej od vodných tokov. Dnes sa už netočí, ale posedenie v jej blízkosti je balzamom na zmysly, oddychom ktorý po prechádzke po starobylom Feze určite oceníte.

 

MILANO

Aj keď je Miláno považované za najmenej talianske mesto v Taliansku a výpočtom pamiatok vás v porovnaní s Florenciou, či Rímom neohúri – stačí povedať Da Vinciho Posledná večera a vieme kde sme.

Je to historické mesto plné pamiatok, múzeí a starobylých uličiek očarí všetkých nadšencov európskej kultúry. Do rytmu módy v jej risku tancuje každá žena. Calcio (tal. futbal), to je slovo, ktoré zvyšuje tlak mužskej populácii. Nakoniec sa všetci stretnú pri niektorej z talianskych kulinárskych vychytávok. Miláno ponúka pre každého niečo. Krásne pamiatky, oblečenie pre ženy, štadión pre mužov a jedlo, ktoré si zamiluje každý. Čo viac by sme mohli chcieť?

 

Ubytovanie v Miláne: ubytovanie rezervujte tu

Ubytovanie v Barcelone:  ubytovanie rezervujte tu

Ubytanie vo Fez :  ubytovanie rezervujte tu

 

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *