sri lanka prez

Ďalšia super lacná ponuka- Sri Lanka len za 511 EUR letecky priamo z Viedne

Marco Polo označil Srí Lanku, známu aj pod názvom Cejlón, za najkrajší ostrov na svete. Ak uveríte slovám tohto známeho moreplavca a rozhodnete si overiť jeho tvrdenie na vlastnej koži, nezabudnuteľné zážitky zo zeleného dovolenkového raja vás budú prenasledovať ešte dlho po návrate domov. 

 

Letenky si môžete zakúpiť na www.travelgenio.com

sri lanka letenka

Srí Lanka je krajinou priam stvorenou pre návštevníkov lapajúcich po nasiaknutí starovekej atmosféry z veľmi starých pamiatok, pre návštevníkov túžiacich po pohybe a športových aktivitách a tiež pre návštevníkov milujícich dobré jedlo a pitie a leňošenie na romantickej pláži. Na Srí Lanke nájdete stopy dávnych civilizácií, ktorých dávne pamiatky so všadeprítomnými sochami Budhy berú dych. Môžete sa nechať omámiť krásou a kvalitou vypracovania ozdôb na hinduistických a budhistických chrámoch a nasať v nich zvláštne nepopísateľné kúzlo nám vzdialenej kultúry a vyznania. Alebo sa môžete zastaviť pri tisíce rokov starých jaskynných chrámoch či útulkoch, kde prebývali mnísi zasväcujúc celý svoj život dosiahnutiu blaženej nirvány. 

 

Srí Lanku charakterizujú tropické lesy, čisté pláže a kokosové orechy a navyše usmievaví obyvatelia. No nie nadarmo ostrov nazývajú aj „perla Indického oceánu“. Pestrá história tejto krajiny je zdokumentovaná až 3 tisíc rokov dozadu. Je tiež domovom viacerých náboženstiev, najbohatšie je v tomto smere budhistické dedičstvo. Nájdeme tu viacero budhistických chrámov a škôl. Starý figový strom Jaya Sri Maha Bodhiv Arunadhapure je považovaný za najjužnejšiu vetvu stromu, pod ktorým Buddha dosiahol osvietenie.

Ostrov ovplýva miestami, ktoré volajú po návšteve. V jaskyniach Balangoda sa našli pozostatky anatomicky moderného človeka, siahajúce do čias paleolitu. Srí Lanka je tiež prvou krajinou v Ázii, ktorá mala ženskú vládkyňu. Princezná Anula tu vládla v rokoch 47-42 pred Kristom.

V rámci prehliadky historicky dôležitých miest netreba vynechať ani „pevnosť na nebi“ – Sigiriyu a starobylé kamenné mesto Polonnaruwa. Obývané, no aj tak staré mesto Galle sa nachádza celkom na juhu ostrova, na samostatnom výbežku s piesočnými plážami. Medzi krajšie pláže však patrí Nilaveli blízko Trincomalee či Argum Bay na surfovanie.

zdroj: www.dromedar.sk

 

Lacné ubytovanie od 26 EUR pre 2 na noc nájdete tu:  ubyovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *