Ak si dáte na toto pozor, last minute bude nezabudnuteľný

Na dobrý last minute v Taliansku nie je nikdy neskoro. Hlavne ak sa rozhodnete pre Sicíliu, na ktorej miestni v šatníku nemajú ani zimné bundy. Tam sa môžete pokojne kúpať aj v októbri bez toho, aby vám drkotali zuby. Ak však chcete, aby last minute bol skutočným relaxom a nielen naháňaním ľudí na recepcii a vášho delegáta s tým, čo všetko nie je v poriadku a pritom by malo byť, musíte si dať pozor na toto.

Pozor na výber cestovky
V prvom rade si dajte pozor na to, koho si pre svoj last minute do Chorvátska či Čiernej Hory vyberiete. Lebo aj túto sezónu na trhu pôsobili dve cestovné kancelárie, ktoré predávali svojim klientom zájazdy, aj keď nemali zaplatené poistenie proti úpadku. Aby ste minimalizovali riziko toho, že ostanete zaseknutí niekde v zahraničí, vyberte si rokmi overenú kanceláriu – napríklad Tiptravel, Koala či Tatra Tour.

Nájdite si čas a porovnajte ceny
Aj keď pri kúpe last minute zájazdu ide o hodiny či niekedy minúty, nájdite si tých pár minút, aby ste si porovnali ceny v tých cestovkách, ktoré sa vám dostali do užšieho okruhu. Máte šancu, že last minute v Chorvátsku v 3* hoteli s polpenziou v jednej cestovke bude stáť rovnako ako all inclusive v v 4* hoteli na gréckom ostrove. Aj preto je dobré, keď sa pri last minutech neviažete na konkrétnu destináciu.

Neverte všetkému, čo uvidíte v katalógu
Papierový alebo internetový katalóg je super na to, aby ste videli, aké zájazdy a za aké ceny ponúka cestovná kancelária. Čo sa však týka fotiek a údajov o hoteli, mali by ste byť obozretnejší, pretože vyretušované fotky a niektoré informácie môžu realitu trochu skreslovať, aj preto je lepšie, ak si fotky a videá pozriete na Youtube a cestovateľských blogoch.

Použite Google mapy
Ak si chcete overiť, ako v skutočnosti ďaleko je hotel od pláže, neverte tomu, čo sa píše na jeho oficiálnych stránkach. Zapnite si Google mapy a pozrite si reálnu vzdialenosť a ak je tam možnosť Street view, tak sa virtuálne poprechádzajte po štvrti, v ktorej hotel sídli. A nezabúdajte na tie malé písmenká, aby ste sa pri platení nedozvedeli, že okrem ceny, ktorú ste videli na letáku, si musíte priplatiť za ďalšie služby 150 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *