rome-trappani-brussel-budapest

Hit týždňa : Budapest-Rome-Sicília-Brussel-Budapest už od 80 EUR tam aj späť

Tri krajiny, päť miest.

A to už od neuveriteľných 80 EURRRR s odletom z Budapesti v Novembri.

Pripravili sme pre vás ďalšiu ponuku do sekcie roadtrips. Ak ešte neviete kam, nechajte sa inšpirovať. Pýtate sa ako sa dostanete na letisko Ferihegy? Bližšie info nájdete na http://www.letiskobudapest.sk/

Letenky si môžete zakúpiť na www.ryanair.com.

budapestrome rometrappani trappanibrussel

 

brusselbudapest

ROME

Ťažko povedať, čím mesto priťahuje najviac  – je to arogantné bohatstvo Vatikánu, nekonečnosť námestia Forum, či krvavá povesť Kolosea? Staňte sa Rimanom a objavte pôžitky, ktoré mesto ponúka. Od nekonečnej histórie dýchajúcej zo všetkých strán, po malú ale intenzívnu intoxikáciu orieškovou zmrzlinou. V Ríme nikdy nie ste od zábavy ďaleko, medzi typické patria opera, futbal, tanec alebo bar. Rimania veľa nepijú, ale barov a klubov je tu dosť. Po centre sa rozšírili puby, a vínne bary (enoteche alebo vinerie). Medzi barmi a reštauráciami sú rozdiely, pri vstupe do nočných klubov sa niekedy platí vstupné.  Mnoho barov a nočných klubov je okolo Campo de’ Fiori Panteónu tiež na Trastevere Testacci. Príjemné krčmy sú okolo Piazza Navona.

 

BRUSSEL

Dvojmiliónové hlavné mesto Belgicka je považované za metropolu Európskej únie. Napriek križovatke kultúr si drží jedinečný charakter. Umelecké zbierky sú lepšie ako čokoláda, architektúra je elegantná ako bruselská kuchyňa a rozmanitosť penivejšia ako belgické pivo.
Je to mesto, ktoré sa stáva vyhľadávaným miestom pre víkendové pobyty a dovolenku.Už ste videli sošku cikajúceho chlapčeka? Ak nie tak máte jedinečnú príležitosť.

 

 

TRAPANI 

Mesto, mieriace do mora ako dlhý prst, sa objavilo už v dávnych antických mapách pod názvom Drepanon, čo znamená kosák podľa tvaru mestskej zátoky. Samotné prístavné mesto Trapani má prevažne barokovú podobu. Zachovalo si viaceré židovské pamiatky s množstvom bohato zdobených palácov a historických kostolov, z ktorých najväčší je Cattedrale di San Lorenzo. Trapani má asi 70 tisíc obyvateľov a jeho najatraktívnejšia časť pre turistov je staré mesto.Práve ono je plné romantických zákutídláždených ulíc starých domov, ktoré si vás určite získajú. Dóm a jezuitský kostol Chiesa del Collegio dei Gesuiti či najatraktívnejšia ulica, kde to naozaj „žije“, Corso Vittorio Emanuele, určite stojí za návštevu. Na konci nábrežnej promenády zasa natrafíte na zvyšky veže Torre di Ligny, v ktorej je archeologické múzeum – Museo di Preistoria. Samotné mesto obmývajú dve moria, z jednej strany sa okúpete v mori Thyrénskom a zo strany druhej v mori Iónskom.

 

Ubytovanie v Trappani nájdete tu: ubytovanie rezervujte tu

 

Ubytovanie v Ríme nájdete tu:  ubytovanie rezervujte tu

 

Ubytovanie v Brusseli nájdete tu: ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *