korfu_1_fondo

Korfu letecky len za 138 EUR

Letecky z Budepesti s leteckou spoločnosťou Wizzair

Ostrov Korfu ponúka svojím návštevníkom veľa zaujímavých miest a výber toho, čo počas dovolenky navštívite, závisí len od Vašich záujmov. Pretože na Korfu je všetko relatívne blízko, oplatí sa prerušiť na chvíľu sladké ničnerobenie na pláži a vybrať sa pešo, na bicykli, motorke alebo aute do bližšieho či vzdialenejšieho okolia.

korfu1

Tipy na výlety do okolia:

Kassiopi: táto malá, pokojná dedina siaha až do rímskych čias. Návštevníci sa môžu prechádzať po stopách starých velikánov, ako Cicero a cisára Nerona.

Achillion palace : sa nachádza v malebnej dedinke Gastouri. Tento nádherný palác bol postavený v roku 1890 výhradne pre Elizabeth (Sissy), bývalej rakúskej cisárovnej. Palác slúžil ako letné sídlo cisárovnej

Angelokástro: je jedným z najvýznamnejších byzantských hradov v Grécku. Nachádza sa v severozápadnej časti ostrova Korfu, na vrchole skaly rastúce 305m nad morom.

A top tip na výlet: Z ostrova Korfu si môžete spraviť výlet do Albanského prístavneho mestečka Saranda
Lístky si môžete zakúpiť na mieste alebo na :

Saranda je hlavným mestom okresu Sarandë, Albánsko, a je jedným z najvýznamnejších turistických atrakcií albánskej riviéry. To sa nachádza na otvorenom mori zálivu Iónskeho mora v centrálnom Stredomorí, asi 14 km (8.7 mi) na východ od severného konca gréckeho ostrova Korfu. V blízkosti Sarandë sú pozostatky starobylého mesta Butrint, svetového dedičstva UNESCO.

Ubytovanie na Korfu nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *