los anges prez

Los Angeles mesto anjelov už od 339 EUR

Los Angeles, mesto anjelov a mesto nablýskaného luxusu je Mekkou amerického filmového priemyslu. Mieria sem davy slávychtivých Američanov, ktorí veria, že tu sa im splnia sny o filmovej kariére … A to nielen Američania … Či a ako ľahko sa im to darí už nechám radšej na Vašej fantázii … Generácia, vyrastajúca na Pobrežnej hliadke a Beverly Hills 90210, má o LA tiež svoju predstavu, pretože tu sa to všetko odohrávalo … Pláž v Santa Monike je stále rovnaká ako v čase, čo sa po nej preháňali Pamela s Mitchom …

 

Letenky do LA si môžete zakúpiť na www. lufthansa.com v termíne napr. 11-18 Marec 2015

 

los angeles

LA je tvorené nielen samotným mestom LA, ale aj priľahlými mestami, ktoré patria do tejto aglomerácie. Jedná sa o mestá ako Malibu, San Pedro, Long Beach. Pláže sú v LA jedny z najlepších v celej Kalifornii a od mája do septembra sú tiež nabité turistami k prasknutiu. Pre opaľovanie na pláži, kúpanie či surfovanie úplne ideálne.

 

Tými najslávnejšími a najobľúbenejšími plážami je Santa Monica Beach a Venice Beach, v mestských štvrtiach Santa Monica a Venice. Santa Monica Beach, dlhá piesočná pláž je veľmi populárna, a to nielen u miestnych, ale aj turistov. Určite ju dosť preslávil slávny seriál z 90. rokov, Pobrežná hliadka. A pobrežná hliadka tu stále je, drevené hliadkové veže vyzerajú úplne rovnako ako pred rokmi a plavčíci stále nosia červené trenky a jazdia žltými terénnymi autami. Dominantou tejto pláže je historické mólo (postavené 1908) trčiace do oceánu, Santa Monica Pier, na ktorom sa nachádza malý zábavný park Pacific Park s už z diaľky viditeľným ruským kolesom a tiež s historickým kolotočom z roku 1922. Známou triedou vo štvrti Santa Monica je potom Third Street Promenade, pešia zóna s možnosťami nákupov či posedenia na záhradke u nejakého toho drinku.

Mestská štvrť Beverly Hills je symbolom luxusu, nájdete tu najluxusnejšie obchody svetoznámych značiek a tiež je to štvrť, kde žijú filmové či hudobné hviezdy. Len tak sa prevezte tunajšími ulicami a obdivujete nádherné domy. Usporadúvajú sa tu aj rôzne prechádzky okolo domov hviezd. Jedným z najzaujímavejších domov je Dom čarodejníc, spadnutý House, ktorý vyzerá ako z filmu o čarodejniciach a bol postavený hollywoodskym filmovým architektom Harry Oliverom roku 1921 pre natáčanie niekoľkých hollywoodskych filmov. Hlavnou nákupnou triedou nielen v Beverly Hills, ale aj celom LA, je slávna trieda Rodeo Drive, kde nakupovala aj Pretty Woman. Najprestížnejšie značky a najluxusnejšie hotel.
Hollywood, synonymum pre americký filmový priemysel, je štvrtí zábavy. U turistov je to vôbec hlavná turistická atrakcia. Turisticky najrušnejšie triedou je Hollywood Boulevard, kde sa nachádza chodník plný hviezd najvýznamnejších osobností umenia, svetovo preslávený Chodník slávy (Walk of Fame), ktorý sa tiahne po oboch stranách Boulevardu a môžete sa tak odfotiť u ružových hviezd najslávnejších svetových umelcov. Je ich tu na 2 000. Na Boulevardu sa nachádza aj slávna divadla – Čínske divadlo, divadlo El Capitan – z roku 1926, kde sa vysielali vôbec prvé filmy Walta Disneyho či Dolby Theatre, ktoré sa preslávilo tým, že sa tu koná jedna z najvýznamnejších filmových akcií, každoročné odovzdávanie slávnej sošky Oscar.

 

Ubytovanie v LA rezervujte tu: Ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *