jjj

Roadtrip-Milano-Singapure- Perth- Milano už od 670 EUR tam aj späť

Hlavné mesto štátu Západnej Austrálie Perth je moderným veľkomestom s prívetivou klímou stredomorského charakteru. Založené bolo v roku 1829, skutočný rozvoj v oblasti ale nastal až objavom zlata v 90. rokoch 19. storočia. S prílivom obyvateľov sa začalo mesto rozširovať a vyrástlo tu mnoho budov vo viktoriánskom slohu.

Letenky do Singapuru si môžete zakúpiť na www.omanair.com a do Perth cez www.flyscoot.com

singaupre perth milansingapure

Niekedy býva Perth označovaný tiež ako „mesto svetiel“, pretože jeho osvetlenie je údajne zreteľne vidieť aj z vesmíru. Najvýstavnejšie triedou mesta je St. George’s teraco s budovou Parliament House a Bankwest Toner, druhou najväčšou budovou mesta, ktorej fasádu tvorí bývalý Palace Hotel. Tu sa tiež nachádza najstaršia budovy mesta – novogotická anglikánska katedrála St. George’sa gregoriánska súdna budova Old Court House. Pozoruhodným zážitkom je aj návšteva Perth Mint, najstarší austrálskej mincovne, kde sa z tunajšieho zlata razili anglickej libry. Výroba v mincovni stále ešte funguje a tak tu môžete napríklad sledovať, ako sa odlievajú zlaté prúty. V časti mesta zvanej Northbridge, ktorá je zábavným centrom Perthu, sa nachádza niekoľko umeleckých inštitúcií, medzi ktorými zaujíma popredné miesto Perth Cultural Centre s Art Gallery of Western Australia, kde môžu návštevníci zhliadnuť zbierky moderného aj domorodého umenia. O tom, že „mesto svetiel“ je príjemným veľkomestom sa môžete presvedčiť v Kings Parku,

SINGAPUR

Singapur  je ostrovným štátom v juhovýchodnej Ázie. Okrem hlavného ostrova, ktorý nesie tiež názov Singapur, však zaberá ďalších 58 menších ostrovčekov. Vládne tu teplé a vlhké tropické rovníkové podnebie. Najvhodnejšou dobou pre návštevu tohto miesta sú mesiace marec až jún. Cestovať sa dá do Singapuru ale v akomkoľvek ročnom období. Singapur vzbudzuje rešpekt svojím poriadkom a čistotou, väčšina tunajších budov vyzerá, ako by boli práve čerstvo dostavané. Takmer na každom rohu nájdete udržiavaný park s prekrásnou zeleňou. Človek zvyknutý na stredoeurópske pomery si tu bude chvíľami naozaj pripadať ako v inom svete. Singapur je tiež ukážkovým príkladom multietnickej metropoly, kde žije množstvo národov, ktoré si však udržujú svoje tradície a kultúru. To je zrejmé najmä v prisťahovaleckých štvrtiach. Skvelým zážitkom je návšteva čínskej štvrti, kde sú k videniu typické pagody, remeselnícke dielne, čínske bufety a reštaurácie. Navštíviť by ste tu mali tiež Buddhovu svätyňu, Sion Lim či Chrám jaskyne dvojčiat Lotosové hory. Ďalšie fascinujúce štvrtí je takzvaní Malá India, ktorá je podobná tradičným jihoindickým mestám. Dominantou tohto miesta je najmä hinduistický chrám Sri Mariamman. V arabskej štvrti môžete zase obdivovať sultánsku mešitu a typickou saracénskej architekturu.kde sa snúbi udržiavanej záhrady s človekom nedotknutou austrálsku búši. Aj okolie mesta ponúka mnoho zaujímavých atrakcií, okrem iného medzi potápačmi obľúbenú lokalitu pri pobreží ostrova Rottnest. Na tomto ostrove žijú aj vzácni Valabia quokka.

 

Ubytovanie v Perthe si môžete rezervovať tu:  Ubytovanie rezervujte tu

 

Ubytovanie v Singapure rezervujte tu  Ubytovanie rezervujte tu

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *