moscow

Letenky do Moskvy už od 84 EUR z Viedne

Vydajte sa aj vy do Moskvy, a zažite krásny predlžený weekend od piatka do pondelka. Letecky z Viedne. Lacné letenky z Viede do Moskvy si môžete zakúpiť na www.transaero.com/

Ubytovanie v Moskve rezervujt tu:  Ubytovanie rezervujte tu

 moskva letenka

Moskva vám ponúka vďaka svojej bohatej histórii tiež celý rad pamiatok zaujímavých miest, ktoré určite stoja za návštevu. Jedným zo symbolov celého Ruska je Kremľa. Jedná sa  o Historické zároveň aj najstaršie centrum Moskvy, kde v minulosti sídlila ruská kniežatá, čiarové neskôr aj Sovietska Vláda. Táto pamiatka je považovaná za najvýznamnejšie a rozprestiera sa na ľavom Brehu Rieky. Nájdete na tomto mieste celý rad veľkolepých chrámov, palácov ďalších pamiatok.
Ďalším symbolom celého Ruska na moskovskom Červenom námestí, kde sa denne vyskytujú státisíce turistov, pretože Toto námestie si žiadny návštevník Moskvy nenechá ujsť. Červené námestie je tiež obľúbeným miestom, kde sa zhromažďujú Moskovčania, ktorí svoj voľný čas trávia tiež. Námestí dominuje hneď niekoľkými významnými stavbami ako jeSpasská veža, Štátne Historické Múzeum, GUM, Mauzóleum VI Lenina CI Iverská Gate.
Starobylá Moskovská štvrť Kitaj Gorod vznikla ako Stredoveká kupecká Osada, ktorá sa rozprestiera neďaleko kniežacieho sídlá. Tu vládol Ivan Hrozný, nechal túto štvrť obohnať murovanými hradbami, pričom tu vzniklo Veľké kupecké centrum. Môžete si prezrieť zvyšky hradieb na námestí Divadelnom alebo v uličke Kitajgorodskij prejazd.
Historické centrum dominuje chrámom Krista Spasiteľa. Stavba za nielen nádherná, pivo aj fascinujúce symbolickým osudom. Bol postavený za účelom Pamiatky vlasteneckej vojny, ktorá s prebehla v ROKU 1812.

Najväčší a najkrajší kláštor v Moskve je Novodevičí Kláštor, ktorý bol založený v roku 124.Teraz sa tu nachádza múzeum. V tomto múzeu nájdete najmä zbierky staroruského maliarstva,  výrobkov z drahých kovov.

Lacné letenky z Viedne do Moskvy si môžete zakúpiť na www.transaero.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *