Digitalizovať

Akciové letenky do Finského mesta Oulu už od 225 EUR

Mesto má za sebou bohatú históriu a najväčší rozmach zažilo v devätnástom storočí, kedy bolo svetovým centrom výroby dechtu. Vďaka tomu sa Oulu stalo nielen mestom obchodu, ale aj kultúry, vzdelania a umenia.

Letenky si môžete zakúpiť a www.www.opodo.com

Ubytovanie v Oulu si môžete zarezervovať na  Ubytovanie rezervujte tu

oulu letenka
Hoci aj dnes sú znateľné pozostatky pestrej minulosti, tvár mesta je už úplne iná. Ak sa budete chcieť do Oulu pozrieť, môžete cestovať lietadlom či autobusom. Najvhodnejšie však zostáva železničná doprava, ktorá je vo Fínsku na výbornej úrovni. Vaša cesta potom bude tým pohodlnejšie, že do Oulu jazdí pravidelne priame spoje z Helsínk.
Z vlakovej stanice je to len pár minút chôdze do samotného centra mesta. Tu by ste nemali vynechať návštevu miestnej radnice, ktorej veľkorysé prevedenie je dôkazom minulej prosperity mesta. V blízkosti radnice vás zaiste zaujme katedrála Tuomiokirkko, ktorá je po tej v meste Turku druhá najväčšia v celom Fínsku.
Bola postavená v osemnástom storočí a zrekonštruovaná v roku 1996 po ničivom požiari. V severnej časti mesta nájdete aj Múzeum severnej Ostrobothnia či Mestskú umeleckú galériu. Tí, ktorých srdce nebaží po histórii ani umení, ale radšej si hrajú, skúmajú a skúšajú poznatky modernej vedy na vlastnej koži, ocenia prítomnosť vedeckého múzea Tietomaa. Všetky uvedené miesta ležia len pár minút od centra mesta a dôjdete k nim bez problému pešky.Prípadne ak máte hlad, môžete vyraziť smerom k pobrežiu, kde narazíte na Kauppahalli čiže tržnicu. Jedná sa o zdobnú historickú budovu, ktorej krásy však nemusíte obdivovať len zvonku.
Po výdatnom občerstvení sa neváhajte vydať severným smerom okolo budovy divadla a knižnice ležiacich takmer vo vodách zálivu a preskúmať komplex priľahlých ostrovčekov, ktoré sú pre Oulu tak typické. Prvým z nich je ostrov Linnansaari, kde sú k videniu zrúcaniny hradu z šestnásteho storočia. Ak prejdete po ostrove Raatinsaari na ostrov Toivonsaari môžete obdivovať elektráreň navrhnutú najznámejším fínskym architektom, Alvar Aalto. Najkrajší je však ostrov Pikisaari posiaty starými drevenými domčekmi, v ktorých našli svoje zázemie nielen miestni obyvatelia, ale tiež rôzne remeselné dielne či reštaurácie.

 

Letenky si môžete zakúpiť a www.www.opodo.com

Ubytovanie v Oulu si môžete zarezervovať na  Ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *