Prod_1053_1

Lacne letenky do Vietnamu- Ho Chi Minh už od 540 EUR z Viedne

Pod slovom Vietnam si väčšina ľudí predstaví vlhkú džungľu a horúce slnko. Väčšinou budete mať pravdu, ale aj cez svoje tropické podnebie tu môžete nájsť chladné vrcholky hôr i preslnené pláže. A samozrejme aj vlhkú džungľu s bažinatými riekami. Vďaka monsunom sa dá Vietnam, čo sa týka počasia, rozdeliť na tri oblasti – severnú, centrálnu a južnú.

Lacne letenky do Vietnamu nájdete na www.etihad.com

vietnam

Severná časť krajiny je chladnejša, obzvlášť v zimných mesiacoch (november až január) na horách. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 15 ° C-32 ° C. Ak idete teda naozaj na sever, nepodceňte teplejšie oblečenie. V Hanoi je počas roka veľká vlhkosť a od mája do októbra je tu obdobie dažďov. Najlepším obdobím na návštevu severe je od novembra do konca apríla, a to aj cez chladnejšie počasie.

Centrálne pobrežie zažíva opačný monzunový model v porovnaní so severom. V zimných mesiacoch je tu teplejšie a od júna do októbra prebieha hlavná sezóna. Od novembra do marca je tu potom chladno a daždivo. Počasie je tu v podstate podobné, ako na juhu, ale pobrežný vietor má ochladzovací efekt. Prudké búrky a tajfúny sa na pobreží vyskytujú v lete, od júna do novembra. Počas tohto obdobia býva tiež často silný príboj, takže nie je možné plávať.

V Centrálne vysočine vo vnútrozemí a na južnom konci Kordillier sú zrážky dvakrát tak veľké, ako vo zvyšku krajiny. A na chladné plošine, v mestách ako je Dalat a Pleiku, je zima v podstate celý rok.

Juh, región okolo Ho Chi Minhovho mesta a delty Mekongu je sparný , s len krátkymi obdobiami daždivého, alebo suchého počasia. Teploty sa pohybujú medzi 21 ° C-32 ° C. Letá sú teplé, vlhké a daždivé.

Vďaka obmenám počasie v regiónoch býva nejaká časť krajiny prístupná po celý rok. Zostávate Ak dlhšie, môžete si dokonca naplánovať pobyt ako cestu s pekným počasím.

Ceste sa vyhnite počas sviatku Tet v januári a februári. Tet je oslava Vianoc a Nového roka spojené v jedno. Všetci vyráža do rešpektovaných domov svojich babičiek. Doprava a hotely sú plne obsadené, jedinou šancou je teda sláviť sviatok s nejakou vietnamskú rodinou.

Čo sa týka oblečenia a balenie, vedzte, že menej je viac. Najlepšou voľbou je svetlé a vzdušné oblečenie, napríklad z bavlny. Buďte si istí, že s teplým a vlhkým počasím sa vo Vietname určite stretnete. Šortky sú dobré na plávanie, ale inak si dajte pozor na moskyty. Klobúk so širokou krempou je správnou ochranou proti slnku a sandále sú vhodné do väčšiny oblastí.

Veľka batožina vám bude len na obtiaž, a preto si toho sebou toľko neberte, práčovne sú lacné a všade dostupné.

 

 

Niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí navštíviť Vietnam:
1. Hory a kultúra na severe Vietnamu – dediny v okolí Sapy a prírodné scenérie osloví snáď každého nadšeného fotografa.
2. Vietnamskej morské prírodné scenérie – Halong Bay je najnavštevovanejším miestom Vietnamu.
3. Vietnam sa môže pýšiť naozaj netradičným štýlom miestnej dopravy – skúste sa niekedy zviesť bežným autobusom.
4. Vietnam je na turistov dobre pripravený v oblasti ubytovania, stravovania i dopravy.

Lacne letenky do Vietnamu nájdete na www.etihad.com

Ubytovanie vo Vietname už od 6 EUR nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *