singapure prez

Lacne letenky do Singapuru- už od 581 EUR z Viedne

Každý kto priletí do Singapuru z Indonézie , zažije poriadny kultúrny šok! Malý kúsok zeme, zovretý medzi Malajziou a Indonéziou je v tomto kúte Ázie niečím úplne ojedinelým, čo sa všetkých aspektov ľudskej spoločnosti týka. V miestach, kde pred dvesto rokmi bola len nepriestupná džungla a prostá rybárska dedinka, vyrástla svetová metropola obchodu a finančníctva využívajúce najmodernejšie technológie sveta. Maličký štát tvorí jeden veľký ostrov Singapur a niekoľko desiatok menších ostrovčekov. Od Malajzie ho delí len uzučký Johorský prieliv.

Lacne letenky do Singapuru môžete zakúpiť na www.csair.com

singapure letenka

Samotné singapurskej letisko Changi nie je len zastávkou na známej Kangaroo road spájajúce Európu s Austráliou, ale stalo sa jedným z najdôležitejších dopravných uzlov juhovýchodnej Ázie. Koberčeky, internet zadarmo alebo počítačmi riadený sky train spájajúce jednotlivé terminály sú príjemným spestrením pre tisíce pasažierov, ktorí využívajú tento vzdušný prístav. Mňa ale najviac dostali tunajšie plne automatizované a výsostne čisté letiskové záchody, ktorých kvalitu potom užívateľ ohodnotil na dotykovej obrazovke pri východe. Niet divu, že bolo letisko Changi pre svoje parametre nedávno ohodnotené ako jedno z troch najlepších na svete (s Hong Kongom a Soulom).

Čo sa oplatí  vidieť

V Singapure nájdete veľké množstvo chrámov, snáď všetkých vyznaní. Ak sa rozhodnete pre návštevu nejakého chrámu, pamätajte vždy na slušné a vhodné oblečenie. Do niektorých chrámov vás bez toho ani nevpustí.

Za pozretie stojí chrám Kuan Im Thong Hood Cho Templ alebo Andrews Cathedral.
Jedným z najpríťažlivejších miest v tomto horúcom meste je Botanická záhrada. Nachádza sa na rohu Cluny a Holland Road, neďaleko Orchard Road. Bola založená už pred viac ako 130 rokmi, rozprestiera sa na viac ako 50 hektároch a slúži dnes hlavne na rekreáciu miestnych obyvateľov i turistov. K videniu sú tu predovšetkým orchidey, vstupné je zadarmo a otvorené je denne od 5.00 do 24.00. Obdivujete Ak orchidey, určite si nenechajte ujsť. Národné záhradu orchideí, vstupné 2 doláre. Cestovatelia aj odporúčajú tunajšie ZOO, ktorá sa nachádza v severnej časti ostrova. Zvieratá tu žijú v úplne porovnateľných podmienkach, ktoré by mali, keby nežili v zajatí. Kúsok od ZOO sa nachádza aj Záhrady Orchideí Mandate, znalci veľmi odporúčané miesto.

Ak zatúžite po atmosfére zábavného parku, určite vyrazte na Sentosa. Sú tu aj najkrajšie pláže na kúpanie. Dostať sa sem môžete lanovkou, taxi, trajektom i lodí. Platí sa tu vstupné. Medzi veľké atrakcie tu patrí aj obrie akvárium.

V okolí nákupné orchad Road nájdete nielen architektonické zaujímavosti novodobého staviteľstva, ale aj reštaurované kupecké domy a tiež krásne staré domy z koloniálneho obdobia. Je tu prístupný hinduistický chrám Chettiar. Prechádzať sa celý deň môžete ulicami, ktoré navzájom prepájajú Chinatown, Colonial District a Little India. Chinatown patrí medzi najmalebnejšie v Singapure. Je tu mnoho starých obchodných domov ukrytých v úzkych uličkách. Prechádzať sa môžete okolo rieky Singapur, po ktorej jazdí mnoho výletných lodičiek, ktoré vždy plavia okolo Merlion chrliaceho vodu – symbol Singapuru. Nenechajte si túto výletnú plavbu po rieke ujsť! Vo štvrti Little India sa nadýchnite ázijské vôňa, tiahnúce sa z mnohých obchodíkov a obchodíkov. Atmosféru dotvára plno exotických obchodíkov a stánkov. Arabi, žijúci okolo Arab Street, dodávajú Singapure tú pravú moslimskou atmosféru. Stojí tu Sultánova mešita, najväčší v Singapure.

Naozajstným architektonickým klenotom mesta je potom štvrť Colonial District ukrývajúci budovy z čias najväčšieho singapurského rozmachu. Koloniálne hotely, obchody a banky.

Skúste navštíviť aj Jurong, ktorý leží západne od centra mesta stojí Haw Par Villa, skôr Záhrady tigrieho balzamu, ktorej výstavbu finančne podporovali bratia Haw párový z peňazí ktoré zarobili na zázračnom balzamu.

Výlety do okolia

Ísť na výlet mimo mesto, znamená prakticky mesto i štát opustiť. Môžete sa však vydať na niektorý z 54 ostrovov, ktoré Singapur tvoria.

Krásne a čisté pláže nájdete na ostrovoch St. John ‘s & Kusu. Miestne sem jazdia na víkendové pikniky. Na ostrove Kusu sa nachádza aj čínska svätyne, Tua Pek Kong Temple a malajzijská svätyne. Na ostrovy sa dostanete trajektom od budovy World Trade Centre „single ticket“ vás príde na 6,20 dolárov.

Ďalším obľúbeným miestom, kontrastom ku zbesilému Singapure je ostrov Pulau Ubin. disponuje
krásnymi plážami a opustenými miestami. Je tu aj množstvo thajských svätýň. Na Pulau Ubin sa dostanete z dediny Changi.
Kultúra a sviatky
Vďaka multikultúrnosti Singapure tu môžete zažiť sviatky moslimskej, hinduistickej i čínskej. Obľúbeným sviatkom, rovnako ako v susednej Malajzii je sviatok hinduistický „Thaipusan“, ktorý každoročne pripadá na prelom januára a februára.

V apríli tu prebieha Medzinárodný festival filmov.

9. august je singapúrskym národným dňom, ktorý je sprevádzaný vždy pompéznymi ohňostroji.

A potom na konci septembra sa tu jazdí Singapurskej Grand Prix F1.

ďalšie zaujímavosti
V Singapure je veľmi čisto! Nesmiete tu žuť (žuvačky sa ani nepredávajú). Prechádzajte len na zelenú a v miestach prechodov. Nefajčite na ulici. Hrozí vám tak vysoká peňažná pokuta alebo dokonca aj výprask od policajtov.

Ubytovanie v Singapure už od 27 EUR nájdete tu: Ubytovanie rezervujte tu

Lacne letenky do Singapuru môžete zakúpiť na www.csair.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *