jakarta prez

Letenky do Jakarty už od 609 EUR z Viedne

Štvrtým najľudnatejším štátom sveta je Indonézia. Jej hlavné mesto je najväčším moslimským mestom na svete. Hovoríme o Jakarte, varnom kotle južnej Ázie.

Letenky môžete kúpiť na www.airberlin.com

Ubytovanie rezervujte tu : Ubytovanie rezervujte tu

 

jakarta letenka
Jakarta je hlavné mesto a najväčšie mesto Indonézie. Nachádza sa na severozápade ostrova Jáva na rozlohe 661,52 km² a žije tu okolo 9 miliónov obyvateľov, s aglomeráciami má celá metropolitná oblasť až 18 miliónov obyvateľov. V súčasnosti je to jedno z najhustejšie zaľudnených miest na svete, momentálne je na 9. mieste.


Ako ekonomické a politické hlavné mesto Indonézie, je Jakarta atraktívna pre mnoho zahraničných, ako aj domácich prisťahovalcov. Výsledkom toho je, že sa z nej stalo kozmopolitné mesto s rôznymi kultúrami, so zmesou rôznych dialektov, ako aj tradičných jedál a zvykov, ktoré lákajú turistov, aby ho počas svojej dovolenky navštívili.
Centrum Jakarty, centrálna Jakarta, je jedno z vhodných miest na ubytovanie počas návštevy Jakarty. Nachádza sa tu dostatok hotelov, reštaurácií, barov a nákupných centier. Verejná doprava je pomerne dobre kombinovaná s hlavnou železničnou stanicou a severo-južnou autobusovou linkou. Na cesty, kde autobusová doprava nepremáva, sú k dispozícii pomerne lacné taxíky.
Symbolom mesta ostáva národný pamätník Indonézie, nazývaný Monas, vysoký vyše 130 m a končiaci zlato sfarbeným plameňom. Je umiestnený na Námestí nezávislosti, ktoré je politickým centrom krajiny, keďže sú tu obidva prezidentské paláce a aj niekoľko ministerstiev. Najväčšou mešitou Jakarty je mešita Istiqlal, ktorá je už poznačená moderným stavebným slohom. Mrakodrapy a novostavby lemujú ulice plné života a návštevníci len potvrdzujú, že sa oplatí doň zavítať. Všetko o hlavnom meste i celej krajine odhaľuje Národné múzeum a deti obľubujú i návšteva vodného sveta alebo oddych v parku Taman Mini Indonesia Indah, v ktorom sa nachádza nielen múzeum, ale aj tradičné indonézske domčeky. Asi 13 km od Jakarty sa rozprestiera chrámový komplex Prambanan, ktorý je zasvätený hinduistickým bohom. Jeho súčasťou je svätyňa Loro Jonggrang. Chrám sa teší pravidelným predstaveniam baletu Ramayana, v podaní stoviek tanečníkov, spevákov a hudobníkov. Západne od Jakarty sa rozprestiera pravdepodobne najväčší budhistický komplex na svete, známy Borobudur. Portugalský kostol patrí taktiež k známym atrakciám Jakarty, hlavne pre obrovský holandský orgán, ktorý sa v ňom nachádza. Mozaika náboženských budov islamského, hinduistického, kresťanského i budhistického charakteru je teda v Jakarte, i v celej Indonézii, skutočne pestrá.

Ubytovanie rezervujte tu : Ubytovanie rezervujte tu

Letenky si môžete kúpiť na www.airberlin.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *