Dubai-05

Mega hit DUBAJ letenka len za 200 EUR

Lacné letenky do Dubaja s odletom koncom Októbra a s príletom začiatkom Novembra ponúka letecká spoločnosť Wizzair s odletom z Budapesti.

Dubaj je …

najrýchlejšie rastúce mesto na svete. Pompézne, zábavné, trochu surreálne. Preslávilo sa plážami, slnkom a shoppingom. V minulosti pokojné miesto s koralovo-sadrovcovými domami, obklopenými palmami, obývané perzskými kupcami a beduínskymi rybármi. Dnes sa mešity a architektúra starého mesta odráža v lesku hypermoderných mrakodrapov.

 

dubai2

Vízum

Slovenskí občania – držitelia bežných cestovných pasov – už od 22. marca 2014 nepotrebujú pri cestách do Spojených arabských emirátov vízum.

Tipy na výlety

Vodný svet v Dubaji – Delfinárium a aquaparky

Pre deti ponúka Dubaj rad atrakcií, delfinárium, aquaparky, rad akvárií, zoo a ďalšie. Zabavte svoje deti, užite si s nimi veľa zábavy vo vodnom svete počas horúcich dní v Dubaji.

Burj Khalifa – nejvyšší budova světa
Najnovšou atrakciou, ktorú mesto Dubaj ponúka, je výstup (samozrejme, že nepôjdete pešo, ale vyvezie Vás výťah priebehu niekoľkých minút) na najvyššiu budovu sveta „Burj Khalifa“. Vstup do Burj Khalifa nájdete v najnižšom poschodí Dubai Mall, prehliadka väčšinou trvá hodinu, ale vy si môžete výhľad z tak úchvatné výšky vychutnať, ako dlho budete chcieť.

Netradičné atrakcie v Dubaji – lyžovanie a korčulovanie

Je to neuveriteľné, ale aj v púštnom meste, kde teplota celoročne neklesne v priemere pod 15 ° C si môžete užiť zimných radovánok. Ski Dubai je „lyžiarsky rezort v Dubaji“, prvý indoor lyžiarsky rezort na Blízkom východe. Užite si naozajstný sneh celoročne v Dubaji. Vhodné pre deti i dospelých, začiatočníkov aj pokročilých, lyžiarov či snowboardistov, Ski Dubai má čo ponúknuť všetkým.

Nočný život v Dubaji

Obzvlášť medzi mladými ľuďmi je Dubaj vyhladávaným miestom pre svoju širokú ponuku reštaurácií, barov, klubov a ďalších.
Pár tipov, kam vyraziť do klubu. Oxygen Nightclub je miesto, čo musíte vidieť a budete videní, trendy, sofistikovaný klub, kde sa prelína kombinácia modernej a renesančné elegancie. Trilogy Nightclub nachádza sa v Madinat Jumeirah Resort, tri poschodia živej hudby robia z tohto klubu jednoznačne miesto, ktoré je žiadané navštíviť.
Kasbar Nightclub je pulzujúca, životom zmietajúci sa klub v nádhernom rezorte One & Only Royal Mirage Hotel. Spája moderné a tradičné vplyvy z arabského sveta pozdĺž zálivu vo svojich troch baroch, každý na jednom podlaží.
Veľmi obľúbenou je klasická írska krčmička Irish Village s príjemným posedením vonku aj vo vnútri, ktorá sa nachádza v Aviation Club. Príjemnú atmosféru dotvára rybníček v okolí a príjemná hudba, niekedy aj živá. Krčmička je obľúbená nielen medzi Írmi, ale aj miestnymi, expatriotov a turistov. Jedno z mála miest, kde si môžete vychutnať svoje pivo vonku. Podáva sa tu aj jedlo veľmi dobrej kvality.

 

Ubytovani v Dubai nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *