stockholmpreze

Mega ponuka- lacné letenky do Stockolmu opäť za 14 EUR tam aj späť !!

Štokholm, ktorému sa často hovorí Benátky severu, sa rozprestier na 14 ostrovoch. Leží na brehu sladkovodného jazera Mälaren a Baltského mora. Je jednak hlavným mestom Švédska, ale aj mestom najväčším. Hovorí sa, že Štokholm leží na vode a je plný zelene.stockholm letenkaa

Letenky si môžete kúpiť na  www.ryanair.com

Do Varsavy sa viete dostať spoločnoťou www.polskibus.com

Časti mesta Štokholm
Gamla Stan, čiže Staré Mesto, je plné historických pamiatok. Jeho ráz pripomína stredovek. Zem je dláždená mačacími hlavami, úzke uličky sú osvetlené prastarými lampášmi, to  všetko pomáha dokresľovať miestnu atmosféru. Nedá  sa ani zaprieť dlhoročný nemecký vplyv, ktorý navyše pripomína Nemecký kostol (TYSKE Kyrkan).

Bez pochyby najväčšou turistickou atrakciou Gamla Stanu je Kráľovský zámok, ktorý ale nie je domovom kráľovskej rodiny. V blízkosti stojí Storkyrkan (katedrála Sv. Mikuláša), ktorý je hlavným štokholmským chrámom a jeho veža dodáva Starému Mestu na pôvabe. V Starom Meste sa nachádzajú aj ďalšie kostoly medzi nimi aj Riddarholmský kostol, ktorý sa stal tradičným miestom odpočinku švédskych kráľov.

Predné budovy ostrova Kungsholmen je benátsky pôsobiaca radnica a jej veža, ktorú je vidieť široko ďaleko. Radnica je predovšetkým známa každoročným udeľovaním Nobelových cien.

Na ostrove Norrmalm stojí renesančná budova Národného múzea. Vo východnej časti mesta je štvrť Östermalm, kde stojí historické múzeum, kde je kladený dôraz na epochu Vikingov či televízna veža Kaknäs, z ktorej je jeden z najlepších výhľadov na mesto.

Ostrov Djurgarden, zelená štvrť Štokholme, skrýva Skanzen, ktorý sa snaží zachovať švédsku sedliacku kultúru.Okrem týchto častí mesta, stoja za návštevu aj ďalšie,ktoré sa nachádzajú troška ďalej. V Štokholme sa nemôže nikto nudiť, pretože k návšteve láka na 70 múzeí, 15 kostolov a synagóg, nespočetné množstvo parkov, záhrad a galérií, niekoľko veľkých atrakcií a ďalšie historické či architektonicky významné budovy.

 

 

Ubytovanie v Stockholme už od 48 EUR na noc Ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *