bol-zlatni-rat-013-1358849469

Najkrajšie pláže v Chorvátsku

Punta Rata

O kamienkovej pláži  Punta Rata v Brele južne od Splitu sa hovorí, že je jedna z najkrajších, ak nie vôbec naj v Európe. Keď ju chcete poriadne a v pokoji užiť a zaplávať si, treba prísť skoro ráno. Čím skôr tým lepšie.Drobné nevýhody vyplývajúce z všeobecnej známosti letoviska vám vynahradí kopa voňavých borovíc všade okolo, ktoré vrhajú príjemný tieň. V okolí je potom veľa malých pláží, kde možno pri trošku šťastia nájsť trochu súkromia.

brela-znamenitosti-635348984031061719-1_570_320

Zlatní rat

Hľadáte surférske útočisko alebo nefalšovanú krásnu prírodu? Alebo len miesto na tohtoročnú dovolenku? Potom by ste  mali dať šancu práve pláži s názvov Zlatní rat. Slovensky sa toto miesto volá Zlatý mys. Najkrajšie je pred alebo po sezóne, keď nie je obsypaný turistami a  slnečníkmi.Keď je tu naozaj plno, napočítali by ste až okolo päť tisíc ľudí. Je to  ozajstný raj na zemi.

zlatni-rat-super-slika

Rajská pláž- ostrov Rab

Už len ten názov láka! Nájdete ju v Lopare na ostrove Rab, meria asi 1,5 km a toto miesto je ideálne pre rodiny s deťmi. Nielen kvôli piesku – pripravte sa na naozaj plytkú vodu ešte desiatky metrov od pláže. Zároveň je ale v letovisku veľa zábavy aj príležitostí na športovanie, takže kto chce pohyb,môže si to tu dopriať. Na svoje si prídu aj plavci, pretože v okolí môžu preskúmať rad zátok s menšími piesočnými plážami a hlbokou vodou.

lopar-02

Pláž Duče

Pre rodiny s menšími deťmi odporúčame aj pláž Duče pri Omiši , kde je ideálne, pozvoľný vstup do mora a piesok. Keď si navzájom dohodnete večerné stráženie na striedačku, môžete si užiť aj nočný zábavu v historickom centre Omišu, ktoré je pôvabné a určite nebudete ľutovať.

omis

Pláž Slatina na ostrove Cres

Pláž patrí k najkrajším na ostrove Cres. Nachádza sa na jeho západnom pobreží, asi 500 metrov od malého letoviska Martinšćica, 27 km jihozýpadně od mesta Cres. V bezprostrednej blízkosti pláže leží rovnomenný kemp, ktorý sa radí k popredným chorvátskym kempom. Pláž pokrývajú menšie biele kamienky a má pozvoľný vstup do mora. Vegetácie v bezprostrednej blízkosti poskytujú tieň. Na pláži sú sprchy a prezliekárne. V zázemí pláže sú športoviská pre rôzne druhy športov a hry, bar a ďalšie vybavenie. Hostia kempu majú vstup zdarma.

beautiful-pebble-beaches-635520020665511250_1500_404

 

 Mali Lošinj

Zátoka Sunčana (Slunečná zátoka) sa nachádza pri štvorhviezdičkových hoteloch Vespera a Aurora, asi 20 minút pešej chôdze po upravenej promenádne ceste z centra letoviska Mali Lošinj. Krásna kamienková pláž Veli žal je ako stvorená pre deti, zatiaľ čo okolité skalnaté pobrežie je skôr vhodné pre dospelých. Okolie tvoria borovicové lesy. Pláž je vybavená sprchami, prezliekárne sa tu nachádzajú tiž, ako aj WC, ležadlá  a slnečníky. Takisto zábavných a športových príležitostí je kopec.

Mali Lošinj

Pláž Dražica v Biograde na moru

Pláž Dražica sa nachádza v juhovýchodnej časti letoviska Biograd na moru, medzi hotelom Adriatic a pláží Soline. Dá sa k nej dôjsť z centra pešo cca za 10 minút, po pekne upravenej pobrežnej promenádne, ktorá je lemovaná kaviarňami, stánkami s občerstvením a suvenírmi. Kamienková pláž Dražica sa pokladá za najkrajší pláž v tejto časti severnej Dalmácie a vďaka svojej popularite je veľmi navštevovaná pláž. Veľkou prednosťou pláže je pozvoľný vstup do mora. Ponúka návštevníkom početné zábavné, športové a ďalšie možnosti – je tu požičovňa športového vybavenia, vodných skútrov, člnov a vodných bicyklov, potápačské centrum a ďalšie.

Pláž Dražica

Makarská Riviera

Milovníci slniečka, kúpania a  opaľovania budú nadšení plážami ktoré sa na Makarskej nachádzajú. Jedna sa napríklad o pláž Donja Luka, ktorá je dlhá 1,5 kilometra,  je umiestnený medzi hotelmi. Vstup do vody je pozvoľný. Dovolenka na Makarskej je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Pláže sú  navyše lemované borovicovými hájmi, sú takťiež kamienkov é s hrubším pieskom. Na svoje si prídu  aj milovníci  športov.  Môžete si vyskúšať napríklad tenis , rôzne loptové športy, paragliding a cyklistiku. Ak máte radi turistiku, prejdite sa po niekoľkých turistických chodníkoch, ktoré sa tu nachádzajú. Ak Máte chuť navštíviť napríklad aj niektoré kultúrne podujatia, môžete zájsť na festival Makarske Leto. Môžete tu zhliadnuť mnoho divadelných predstavení, koncertov folklórnych či iných hudobných vystúpení, ktoré sa konajú väčšinou na otvorenom priestranstve. 

makarska-riviera-beaches-brela

 

Baška Krk

Jedným z najnavštevovanejších letovísk na ostrove Krku je práve Baška . Tá sa môže pochváliť populárnou plážous názvom Vela plaža . Okrem parádného kúpania si tu môžete do sýtosti užívať aj rôzne vodné športy a deti si tu môžu prísť tiež na svoje.Môžu si užívať na tobogánoch. Počas leta sa v Baške konajú početné kultúrne podujatia. Najobľúbenejšie z nich je Rybársky deň , počas ktorého môžete ochutnať pestrú paletu morských špecialít .

Baška Krk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *