malrodka

Najkrajšie pláže v Španielsku

Las Canteras, Las Palmas, Kanárske ostrovy

Playa de Las Canteras  je zhruba 3km dlhá piesočná pláž ležiaca v Las Palmas na Kanárskych ostrovoch. Jedná sa o jednu zo svetovo obľúbených pláží, kde sa vďaka teplému podnebiu na Kanárskych ostrovoch môžete rekreovať celý rok.

Las Cateras

 

Playa den Bossa 

Pláž sa nachádza na jednom z najpopulárnejších ostrovov Španielska –  na Ibize . Mestská pláž Playa den Bossa sa nachádza v juhovýchodnej časti ostrova . Práve v tejto časti nájdete aj väčšinu barov a diskoték . Vrátane legendárneho klubu Bora Bora .

Playa den Bossa

Playa de Palma, Mallorca

Deväť kilometrov dlhá pláž na ostrove Mallorca sa po západe slnka mení na jednu obrovskú diskotéku . Pláž začne žiariť všetkými farbami dúhy a z obrých reproduktorov môžete počuť modernú hudbu. Avšak, s vychádzajúcim slnkom zábava v Playa de Palma nekončí, ale party pokračujú nonstop .

Playa de Palma, Mallorca

La Concha, San Sebastian

La Concha v španielskom San Sebastiane patrí do radu celosvetovo populárnych piesočných pláží. Teplé podnebie, historické pamiatky a prírodné krása vás tu bude sprevádzať po celý čas rekreácie.

La Concha, San Sebastian

 

Benidorm

Mestečko Benidorm na východnom pobreží Španielska zabodovalo plážami Levante aj Poniente . Cestovatelia si pochvaľovalujú viac Poniente , kde je menej ľudí, je tiež obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi . Krásny výhľad na skaliská a rôzne športové aktivity patri medzi hlavné plusy tejto oblasti.

Benidorm1

Tamariu , Costa Brava

Ak sa vám pozdáva predstava odlúčených zátok a širokých úsekov pláží sa zlatistým pieskom , lemovaných borovicami a ružovkastými koralovými útesmi, bude pre vás tým pravým útočiskom španielske pobrežie Costa Brava, špeciálne potom úsek pobrežia medzi mestami Palamós ( asi hodinu jazdy severne od Barcelony ) a Cadaqués ( pri hraniciach s Francúzskom ) , ktorý je dostatočne vzdialený od väčších , preľudnených rezortov . Toto miesto potom ponúka jedny z najčistejších vôd v Stredozemnom mori a kúzelné malé zátoky s atmosférou starých rybárskych dediniek .

Tamariu-beach

Asturias

Smaragdovo zelené východné pobrežie oblasti Astúrie sa môže pochváliť jedným z najkrajších pláží v Španielsku . Pod vápencovým pohorím Picos de Europa, dostatočne ďaleko od hlavných turistických trás, tu na vás čakajú skalnaté zátoky , malebné plážové mestečká či surferské zákutia. Vedľa plážových aktivít však tento región ponúka aj skvelé vyžitie “ suchozemské “ ; dokonca sa dá povedať, že krása Asturias spočíva práve v prepojení , alebo skôr možnosti kedykoľvek sa takmer ihneď dostať ako k moru, tak horám – “ mar y montaña “ , ako hovoria tunajší .

asturias

Es Pujols , Formentera

Biely piesok a čistá, pokojná voda sú tu štandardom a celá Formentera je tak ideálnym útočiskom pre rodiny s deťmi . Návštevníci sem tiež prichádzajú kvôli potápaniu , windsurfingu alebo jazde na kajaku . Ďalším plusom je možnosť cyklo turistiky a pešej turistiky ( veľmi obľúbené sú výlety k mokradiam a pozorovanie vtákov ) – obzvlášť na jar, kedy sú tu ceny za ubytovanie viac než prijateľné .

Es Pujols , Formentera

Puerto de San Miguel, Ibiza

ponúka 300 metrov dlhú a štyridsať metrov širokú piesočnú pláž chránenú okolitými útesmi. Záliv poskytuje krištáľovo čistú vodu a bezpečné kúpanie, pretože je veľmi dobre chránený strmými útesmi. Táto najchránenejšia pláž na Ibize je vyhľadávaným  miestom  ľudmi hľadajúci klud. Jeho prírodne zakrivený a uzavretý tvar ponúka krásne chodníky pre romantické prechádzky pri sviežej vôňi borovicových stromov, ktoré cestu lemujú.Puerto de San Miguel ponúka aj širokú ponuku športových aktivít vrátane množstva vodných športov ako sú napríklad vodné bicykle, windsurfing, školu potápania, plážový volejbal, jazdu na banáne a vodné lyže. Ak chcete objavovať krásy podmorského sveta, môžete skúsiť práve ony spomínané lekcie potápania v miestnej potápačské škole, ktorú nájdete priamo na pláži alebo môžete zvoliť alternatívu v podobe plavby loďou so skleneným dnom.

san-miguel1

 Mallorka

Mallorca je najväčším ostrovom Baleárskych ostrovov a tiež najväčším ostrovom Španielska. Nájdeme ho v západnej časti Stredozemného mora , približne 200 km od Valencie , Alžíru a Barcelony . Mallorca je stále častejšie vyhľadávaným turistickým miestom . Turistický ruch je tiež jedným z hlavných zdrojov príjmov miestnych obyvateľov . Ostrov ponúka krásne piesočnaté pláže , čisté more a predovšetkým veľa zelene.

575712_malorka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *