Airport_Kuala-Lumpur_shutterstock_galleryWEB-860x435

TOP letiska na svete

Ak aj  teba zaujíma ktoré letiska sú najkrajšie, alebo najväčšie alebo najlepsie, tak v nasledujúcich riadkoch sa dočítaš.

Pripravili sme aj pre teba zopár zaujímavostí zo sveta letísk 

Čakanie dlhých hodín na letiskách môže byť niekedy veľmi namáhavé niekedy aj nudné. V mnohých prípadoch nie je miesto na sedenie, nehovoriac o konforte na letisku. Tieto nepríjemnosti sú však už na niektorých letiskách minulosťou. Na niektorých letiskách si takmer želáš, aby si zmeškal let a mal viac času nato , aby si mal čas vyskúšať všetko čo letisko ponúka pre cestujúcich. V nasledujúcih riadkoch sa dočítaš ktoré sú tie naj letiská sveta

Najkrajšie letiská na svete

 

incheon

MEDZINÁRODNÉ LETISKO INCHEON – JužNá KÓREA

Namiesto nakupovania na tomto letisku v Južnej Kórei budeš mať možnosť výberu aj z ďalších zaujímavých ponúk. Čo tak si pozrieť nejaký nový film v jednom z dvoch kín, alebo ísť na prechádzku po záhrade, zahrať si golf alebo si zakorčulovať. Kto hľadá viac intelektuálnych aktivít, nemal by si nechať ujsť miestne múzeum alebo kultúrne centrum. Dobiť si batérku na tomto letisku sa rozhodne dá a spokojne môžeš pokračovať na ďalší let.

 

hong kong

MEDZINÁRODNÉ LETISKO HONG KONG

Miluješ golf? Tak na Hong Kong-skom letisku si môžeš pri čakaní na ďalší let dobre zahrať. Hongkongské letisko totiž pripravilo pre svojich cestujúcich tym pádom aj pre teba možno 9-jamkové golfové ihrisko v samotnom areáli letiska. Po aktivite na zelenom trávniku sa môžeš spokojne pustiť do objavovania ďalších zaujímavostí a nespočetnými atrakcií čo letisko ponúka. Najzaujímavejšie je určite 4D IMAX kino. Môže sa ľahko stať, že zabudneš na čas, takže buď opatrní aby ti neušlo lietadlo pred nosom t 🙂 Letisko ponúka aj možnosť ísť do fitnes centra, kde je špeciálne počítačové simulované basketbalové ihrisko. No ako doma u nás

 

changi

LETISKO CHANGI AIRPORT SINGAPORE

Na letisku v Singapure tiež pripravili obrovské množstvo aktivít, aby ťa rozptýlili pri čakaní na let. Letisko Changi je zmesou detskej radosti a špičkovej technológie. Vo vnútri letiska na teba čaká množstvo atrakcií, ktoré ti nedovolia ani minutku sa nudiť. Priamo na letisku nájdeš veľké nákupné centrum plné butikov a obchodov zamenarných na predej elektroniky. Pre milovníkov prírody postalili unikátny Butterfly Garden – čo v preklade znamená motýlia záhrada. Milovníci umenia určite ocenia sochy vytvorené z 1216 bronzových kvapiek. V termináli 2 sa nachádza oblasť špeciálne navrhnutá pre digitálnu zábavu. Ak Xbox a Playstation je niečo pre teba, už viete, kam nasmerovať rovno na letisku v Singapure. Letisko poskytuje bezplatné Wifi po celom letisku. Tam sú tiež stovky internetových terminálov, špecializované obchodné centrum a niekoľko luxusných hotelov.

 

Airport_Kuala-Lumpur_shutterstock_galleryWEB-860x435

MEDZINÁRODNÉ LETISKO KUALA LUMPUR

Ak naozaj potrebuješ pred po alebo medzi letmi relaxovať, toto letisko bude tým pravým miestom. Letisko je samo o sebe obklopené lesmi, dizajnéri sa rozhodli vložiť kúsok prírody do samotnej budovy. Vznikla tak oblasť, kde ste takmer priamo spojený s ,,divokým lesom,,. Množstvo prirodzeného svetla ti dodá kopec pozitívnej energie.

 

 

Dubai-airport-inside

DUBAJ MEDZINÁRODNÉ LETISKO

Letisko Dubaj je impozantné. Letisko sa každoročne rozširuje a počet cestujúcich sa zvyšuje. V roku 2019 plánuje letisko vybaviť neuveriteľných 100 miliónov cestujúcich. Letisko Dubaj je určené pre milovníkov nakupovania. Nachádza sa tu najväčší duty-free obchodov na svete. Okrem toho pre aktívnych ľudí je k dispozícií posiľňovňa, ktorá je otvorená 24 hodín denne. No sťažovať sa človek nemôže

 

 SCHIPHOL

LETISKO SCHIPHOL

Amsterdamské letisko má čo-to ponúknuť svojim cestujúcim tiež.. Cestujúci môžu využívať otvorenú terasu so záhradou. Alebo ak si nikdy predtým nezažili ešte 6 kino XD, potom na letisku v Amsterdame je na to ten správny čas.

 

peking

MEDZINÁRODNÉ LETISKO BEIJING (PEK)

Rovnako ako aj v iných oblastia, Čína čoskoro prekoná Spojené štáty aj čo sa týka titulu najväčšie letisko na svete. V roku 1978 bolo na medzinárodnom letisku v Pekingu stále len 1 milión cestujúcich a v roku 2012 to bolo takmer 82 miliónov av roku 2014 86,1 milióna cestujúcich. Tretí terminál, ktorý vytvoril hviezdny architekt Normana Fostera, zdvojnásobil počet cestujúcich pred olympijskými hrami v roku 2008. V aktuálnom rebríčku sa Peking umiestňuje na druhom mieste s takmer 89,94 miliónmi cestujúcich.

 

SHENZHEN BAO´AN, ČINA

MEDZINÁRODNÉ LETISKO SHENZHEN BAO´AN, ČINA

 

Je medzinárodné letisko Shenzhen Bao’an, dych berúci trojnásobný terminál bol navrhnutý Massimilianom a Dorianam Fuksasom z Talianska. Koncept budovy podľa architekta pripomína organickú sochu. Jeden a pol kilometra dlhé majstrovské dielo víta viac ako 35 miliónov cestujúcich ročne a jeho špecialitou sú hlavne ekologické riešenia. Samotné letisko slúži ako solárna elektráreň, čo v praxi cca. znamenalo zásobuje viac ako 10 000 domácností. Krásou terminálu sú svetlé, priestranné priestory, svetlé biele riešenia a jedinečný dizajn interiéru.

 

Wellington_Airport's_new_international_gate_lounge,_26_Nov__2010_-_Flickr_-_PhillipC

Medzinárodné letisko Wellington, Nový Zéland

Letisko, ktoré navrhli Studio Pacific Architecture a Warren a Mahoney, je právom prezývane „Rock“,. Budova bola navrhnutá tak, aby sa podobala externe nebezpečným skalám. Interiérový dizajn je výnimočný, a vyzerá viac ako luxusný hotel než ako terminál, ale zámerom dizajnu bolo vytvoriť rovnaké pocity aj u cestujúcich. Jednoducho povedané letisko vo Wellington je miestom odkiaľ by každý chcel letieť. Aspoň raz v živote.

 

Najnovšie výsledky prieskumu z 2019

To, čo určuje dobré alebo zlé hodnotenie letiska, je v skutočnosti založené na troch faktoroch: či prichádzajú / odchádzajú na čas lietadlá, aká je kvalita služieb a ponuka nákupných a stravovacích možností.

Podľa prieskumov, v roku 2019, je Hamad v Katare na prvom mieste, po ktorom nasleduje letisko Haneda v Tokiu, na treťom mieste sa umiestnilo medzinárodné letisko v Aténach. Najhoršie podmienky sú v Lisabone Portela.

10 najlepších letísk na svete v roku 2019

 1. Medzinárodné letisko Hamad, Katar
 2. Medzinárodné letisko Tokyo, Japonsko
 3. Medzinárodné letisko Atény, Grécko
 4. Medzinárodné letisko Afonso Pena, Brazília
 5. Letisko Gdaňsk Lech Wałęsa, Poľsko
 6. Medzinárodné letisko Šeremetěvo, Rusko
 7. Changi Airport Singapur, Singapur
 8. Medzinárodné letisko Rajiv Gandhi, India
 9. Letisko Tenerife North, Španielsko
 10. Medzinárodné letisko Viracopos / Campinas, Brazília

10 najhorších letísko v roku 2019 podľa prieskumu sú:

 1. London Gatwick Airport, Anglicko
 2. Billy Bishop Toronto City Airport, Kanada
 3. Letisko Porto, Portugalsko
 4. Letisko Paris Orly, Francúzsko
 5. Letisko Manchester, Anglicko
 6. Medzinárodné letisko Malta, Malta
 7. Medzinárodné letisko Henriho Coandu, Rumunsko
 8. Letisko Eindhoven, Holandsko
 9. Medzinárodné letisko Kuvajt, Kuvajt
 10. Letisko Lisabon Portela, Portugalsko

Najväčšie letisko na svete

Titul „Najrušnejšie najväčšie letisko na svete“ získalo  v roku 2018 ako aj ďalšie roky predtým Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson v  Atlante.

Ale v roku 2019 otvoria nové letisko v Pekingu – Daxing medzinárodné letisko, ktorého výstava stojí  neuveriteľných 12 bilionov. Otvorená bude cca od Septembra 2019 a potom v budúcnosti asi prevezme titul Najväčšie letisko sveta.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *