prezoslo

Oslo letecky len za neuveritelných 28 EUR tam aj späť

Škandinávia láka viac dobrodruhov, ako slnko milujúcich cestovateľov. Hlavné mesto chladného Nórska si drží svoju povesť miesta, ktorému životné podmienky určuje chladný severák. V mori sa čľapkať nebudete, zato ponúka možnosť prejsť sa po jednom z najvýznamnejších nórskych prístavov, obhliadnuť fjordy a nadýchnuť sa skutočne čerstvého vzduchu.

Lacné letenky si môžete zakúpiť na www.wizzair.com

 

katovice oslo

Do Katowíc sa môžete dostať napríklad autobusom z Bratislavy spoločnosťou polskibus už od 20 EUR tam aj späť. Lístky si môžete kúpiť na www.polskibus.com

katovice bus

Keď už máte z upršaného počasia na Slovensku pocit, že leto vlastne nikdy nebolo a z Mikulášikov spievajúcich v obchodoch vianočné koledy máte už poriadnu depresiu, utečte na víkend do Istanbulu. Nielenže sa zohrejete, no určite si aj poriadne dobijete baterky.

Miesta ktoré musíte navštíviť

Frogner park
Je verejný park v Nórsku, ktorý sa nachádza v Osle. V minulosti tento park patril bohatej rodine, ktorá tu mala svoje poľnohospodárske panstvo a po 19. storočí už park patrí Osle. Park je plný sôch. K videniu je ich viac ako 212, tie predstavujú rôzne vekové kategórie ľudí a tiež rôzne nálady. Najznámejšou sochou je socha Monolith. Nájdete na nej 121 figúr.

Bergen

je druhým najväčším mesto v Nórsku a zároveň najobľúbenejšiou bránou do fjordov západného Nórska. Mesto je známe pre svoju krásnu prírodou a ponúka vynikajúce možnosti pre pešiu turistiku aj v jeho bezprostrednom okolí. Mesto je tiež známe pre jeho kultúrny život.

 

Ubytovanie v Osle nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *