routmap

Roadtrip- London-Azores-Lisabon-Eindhoven-Brno už od 125 EUR

Ešte neviete kam v apríli? Máte dovolenku a neviete čo s ňou? Tak my sme pre vás pripravili zaujímavý roadtrip.. Z Lodnýna do Ponta Delgada, potom do hlavné mesta Portugalska, Lisabonu, cez Holanského mesto Eindhoven až do Brna.. Letenky dokopy stoja cca 125 EUR

Letenky si môžete zarezervovať na www.ryanair.com

einhoven-brno ponta-lisabon london-ponta delgado

 

Ostrov Sao Miguel

Sao Miguel je najväčším ostrovom Azor s hlavným mestom Ponta Delgada a medzinárodným letiskom. Na tomto ostrove by ste rozhodne mali vidieť a navštíviť nasledujúce miesta:

Lagoa de Fogo a Caldeira Velha

Tieto dve miesta možno spojiť do jedného dňa, ležia totiž kúsok od seba. Caldeira Velha je prírodnou pamiatkou s bohatou flórou i faunou a hlavne termálnymi prameňmi. Dá sa tu vykúpať v teplej do oranžova sfarbene vode . Voda do malého jazierka padá vodopádom a aby ste si kúpeľ so zdravými účinkami poriadne užili, vydajte s sem hneď ráno, než sa dovalia davy turistov.
LISABON

V Lisabone sa určite nudiť nebudete. Kultúrne kalendár nájdete tu. Veľmi aktívny je tiež kultúrne centrum v Belému (predmestí Lisabonu, cesta 20 minút vlakom zo stanice Cais do Södra, cena lístka 1,70 EUR). V tunajšom múzeu tu usporadúvajú výstavy moderného umenia, vstup býva zadarmo.

Na večeru a bohatý kultúrny program môžete zájsť do Rest do Chapitô – reštaurácie zriadená miestnou školou cirkusu (Rua Costa do Castelo 7). K ochutnaniu tú je napríklad Pastel de bacalhau (mleté ​​tresčie mäso obalené v cestíčku a vypražené).

Večer sa všetci schádza v štvrti Bairro Alto. Spleť úzkych uličiek, kde stojí jeden bar vedľa druhého, sa po dvanástej hodine večer naplnia tak, že je ťažké prejsť. Tu sa totiž pije a klebetia postojačky a na ulici. Dovnútra do baru si človek ide buď pre ďalšie pivo alebo odskočiť na toaletu. Jeden jediný bar tu mieša špecialitu z piva s príchuťou kávy a karamelu, ktorá sa volá Ponta starostlivos na cona (preklad nebudem uvádzať, pretože je tak trochu vulgárne). Na bar sa ľahko pomocou názvu tohto nápoja popýtajú.

Jedna z najobľúbenejších minidiskotéka je Jamaica (no 8). V piatok a v sobotu to žije aj na diskotékach v priestore medzi Cais do Södra a Santos, v ulici pri rieke. Trochu ďalej na západ leží ďalší pás barov a diskoték (dočasu).

MIRADOUROS – LISABONSKEJ VÝHľAD

Pri prechádzke Lisabonom narazíte na mnoho vyhliadok (miradouros), z ktorých môžete nafotiť mesto z mnohých pohľadov. Medzi najkrajšie vyhliadky patrí tá z Castelo de Sao Jorge a Miradouro da Senhora de Monte (výhľad na Lisabon), Santa Catarina (s výhľadom na rieku Tejo a západ slnka). Lisabon je pekne vidieť z parku Eduardo VII.

Na výlet sa choďte pozrieť do Belému na slávny pamätník portugalských moreplavcov Padrão dos descobrimentos, kláštor Mosteiro dos Jerónimos. Belém láka davy turistov tiež pre veľkovýrobu slávnych pastéis de Belém (vylepšený Pastel de natas), ktoré môžete ochutnať v jednej z belémských pastelarií.

Ubytovanie v Punta Delgada rezervujte tu  Ubytovanie rezervujte tu

 

Ubytovanie v Lisabone rezervujte tu  Ubytovanie rezervujte tu

 

Ubytovanie v Eindhovene  rezeruvujte tu  My Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *