road trip net

Skvelý jesenný road trip : Budapest-Istanbul-Cyprus- Thessaloniki= Od 106 EUR!!

Tentokrát sme pre vás pripravili skvelý jesenný roadtrip. Vydajte sa aj vy za krásami Istanbulu, Cyprusu, zavítajte aj do Grécka, a cestou späť na Slovensko  aj do Budapesti.

Super lacné letenky si môžete zakúpiť na www.wizzair.com, www.ryanair.com,www.flypgs.com

 

 

letenka-budapest-istanublletenka-istanbul cyprusletenka cyprus tessalonikiletenka tesaoniky budapest

 

Cyprus
Mesto plné cenných historických pamiatok, miesto zastavenia Richarda Levie srdce, mesto, ktoré dalo svetu bohyňu lásky Afrodité. To všetko a omnoho viac je Páphos.
Miesto bolo pomerne dlhú dobu uzatvorené pred svetom, turistom sa otvorilo až po postavení letiska v polovici 80. rokov. Od tej doby tu môžu turisti obdivovať, čo zanechala história, a že je z čoho vyberať, nie nadarmo je celé mesto pod ochrannou UNESCA. Nájdete tu zmes kresťanských kostolíkov, ale i moslimských stavieb, mozaiky, antické ruiny, moderné hotely, ale i prosté domčeky miestnych obyvateľov. Celé mesto obklopujú zrúcaniny kedysi vysokých hradieb, zničených zemetrasením. Medzi najznámejšie pamiatky patrí mozaika z 3. a 5. storočia, niektoré z nich môžete vidieť v Dionysovom a Ainovom dome alebo v Theseusovej vile.
Aj keď mesto nemá k dispozícii mnoho pláží, turistický život sa odohráva prevažne pri mori. O niečo vyššie, v horných častiach mesta si žijú miestni domorodci, takmer nedotknutí týmto ruchom, so svojimi každodennými starosťami. Tu môžete spoznať ozajstný cyperský život.

Istanbul

Turecký Istanbul patrí k najkrajším mestám celého sveta. Toto fascinujúce mesto rozkladajúce sa na dvoch kontinentoch si človeka pomaličky, ale isto k sebe pripúta na celý život. Jeho pamiatky patria k celosvetovému dedičstvu a niektoré z nich sú preslávené široko ďaleko za hranicami nielen krajiny, ale aj kontinentu na ktorom ležia. Hagia Sofia alebo Sultanahmet Camii dotvárajú svojimi vysokými minaretmi neodmysliteľnú panorámu mesta, bez ktorej by nebol Istanbul Istanbulom. Medzi najvýznamnejšie a turisticky najpríťažlivejšie pamiatky patrí nepochybne aj palác Topkapi. Za jeho múrmi žili preslávení osmanskí sultáni, ktorí si na svojich výbojoch podmaňovali svet.

Thessaloniki 

Thessaloniki má viac ako 3000 rokov starú nepretržitú históriu, ktorá je zreteľne badateľná aj v jej dnešnej podobe. Pamiatky z  Rímskej ríše, Byzantského obdobia tu nájdete prakticky na každom kroku. Byzantské kostoly Solúna sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Zachovaná zostala podstatná časť Byzantských hradieb, vrátane známej Bielej veže (the White Tower). Vynechať by ste nemali starobylé centrum mesta (Upper Town) s jeho malebnými uličkami, kde sa historické domy striedajú s kostolíkmi na malých námestiach. Najznámejšími kostoly sú Agios Demetrios (7. stor.), Agia Sophia (9. stor.) A Agios Nikolaos známy prekrásnymi freskami. Jedným z najstarších je Rotunda, pôvodne vybudovaná ako Diov chrám. Je rovnako starobylá ako Pantheon v Ríme.

 

Ubytovanie na Cypre  Ubytovanie rezervujte tu

Ubytovanie v Thessalonikach  Ubytovanie rezervujte tu

Ubytovanie v Istanbule  Ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *