kuala cover photo

Super akciové letenky do Kuala Lumpur len za 334 EUR tam aj späť !!

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajsie, ktoré je domovom viacerých kultúr a náboženstiev. Je to veľkomesto v plnom slova zmysle a častokrát podceňované turistami. Ale keď raz vkročíte do Kuala Lumpur, strávite tu aj niekoľko dní. Bohatosť jedla, atmosféra mesta, nákupy, výnimočné stavby a kultúrne bohatstvo vás načisto pohltí. A ani cez noc si neoddýchnete. Môžete si dať neskorú večeru pod vysvietenými Petronas Towers alebo si dať s priateľmi vodnú fajku, alebo si užiť bohatý nočný a spoločenský život.

Super akciové letenky si môžete zakúpiť na www.saudiairlines.com

kuala lumpor letenka

 

V Kuala Lumpur je jednoduché dohovoriť sa, pretože tu väčšina obyvateľov hovorí po anglicky. V Malajzii ako moslimskej krajine samozrejme väčšinu populácie tvoria moslimovia Bumiputra, ktorí hovoria národným jazykom Bahasa Melayu. Kuala Lumpur je presiaknuté rôznorodosťou kultúr. Ak sa rozdhodnete ísť večer na prechádzku v centre mesta, alebo len nasadnete do jedného z vlakov mestskej hromadnej dopravy, stretnete Číňanov, Indov, s ktorými sa dohovoríte činsky, hindu a samozrejme vo veľkej miere aj anglicky. Určite natrafíte na Iráncov, Kórejcov alebo dokonca aj Afričanov a veľa ďalších. Budete mať pocit, že celá Ázia sa stretla v jednom meste. A všetky tieto kultúry prispievajú k rozmanitosti a dynamickej atmosfére mesta.

 

Nočný život
Tradičné oblasťou pre nočný život v KL sú bary v štvrti Golden Triangle. Veľa klubov sa nachádza aj v okolí Bukit Bintang a Jalan P. Ramlee alebo v oblastiach Bangsar a Midvalley.

Nakupovanie

KL má všetko. Od pouličných obchodíkov po drahá nákupné strediská. Nájdete tu obchody s možnosťou nákupu elektroniky, po obchodíky, kde nakúpite ručne montované výrobky a zaujímavé umelecké kúsky.

Zaujímavé obchody s umením a suvenírmi nájdete v oblasti Jln Hang Kasturi alebo Bukit Bintang. Pri návšteve hlavnej tržnice tiež nebudete sklamaní.

Hlavné trhovisko hľadajte na Bangsar Baru, Kampung Baru a v Little India.

Najväčšie nákupné strediská nájdete napríklad v priestoroch Petronas Tower, Bangsar Baru alebo Bukit Bintang.

 

Ubytovanie v Kuala Lumpur si môžete rezervovať tu  Ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *