wizzair

Wizzair- o spoločnosti

Myšlienka na založenie spoločnosti Wizz Air sa zrodila v júni 2003, keď sa šesť profesionálov s širokým spektrom skúseností z letectvo a radom úspechov dosiahnutých v najrôznejších odboroch spojilo pod vedením Józsefa Váradiho, generálneho riaditeľa spoločnosti. Počas iba troch mesiacov sa Wizz Air stal registrovanou spoločnosťou pripravenou k začatiu letov.

V súčasnosti má spoločnosť Wizz Air 18 prevádzkových základní v nasledujúcich regiónoch: Gdansk, Poznaň, Katovice, Varšava a Vroclav (Wroclaw) v Poľsku, Budapešť v Maďarsku, Sofia v Bulharsku, Bukurešť, Kluž (Cluj-Napoca), Tigra Mures, Krajova a Timisoara v Rumunsku, Vilnius v Litve, Riga v Lotyšsku, Kyjev na Ukrajine, Belehrad v Srbsku a Praha v Českej republike, ktoré ponúka lety na viac než 300 trasách.

PONUKA SLUŽIEB

Letecká spoločnosť Wizz Air sa zameriava na vysokú pridanú hodnotu a inovácie počas celej cesty. Snažíme sa sprístupniť leteckú dopravu občanom strednej a východnej Európy, ale ponúknuť aj úplne nový prístup cestujúcim zo štátov Európskej únie. Vďaka využitiu najnovších technológií sme schopní poskytovať nadštandardné služby za mimoriadne priaznivé ceny a sprostredkovať dokonalý zážitok z cestovania. Wizz Air sa orientuje na model ľahko dostupných služieb, ktorý znamená: cestovanie bez papierových leteniek, využitie lacných a pritom ľahko dostupných sekundárnych letísk, jedinú triedu s celokoženým sedadlami, žiadne priraďovanie sedadiel a občerstvenie podľa výberu za osobitný poplatok.

Wizz Air lieta s najnovšími lietadlami vybavenými špičkovými technológiami, o ktoré sa starajú uznávanej servisné spoločnosti, ako sú Lufthansa Technik alebo SAS Technical Services. To nám umožňuje dosahovať vysokého štandardu služieb pre našich cestujúcich. Wizz Air spolieha na mladý letecký park strojov Airbus A320 so 180 koženými sedadlami na palube.

LETISKÁ A SIEŤ LINIEK

Wizz Air neprestáva vyjednávať a rozširovať sieť svojich destinácií, do ktorých ponúka lacnú leteckú dopravu z krajín strednej a východnej Európy. Vo svojej aktuálnej ponuke prevádzkuje viac ako 300 leteckých liniek v celej Európe. Táto sieť sa neustále rozrastá o nové destinácie. Snahou spoločnosti Wizz Air je ponúknuť najnižšie ceny v regióne a výber letísk v tom zohráva zásadnú úlohu. Preto tam, kde je to možné, lieta spoločnosť Wizz Air na sekundárne letiská s nižšími poplatkami, ktoré sa priaznivo prejavujú v nízkych cenách leteniek. Tieto letiská našim zákazníkom zároveň poskytujú priateľské a rýchle služby. Wizz Air neprestáva jednať o rozširovanie svojej siete základní na ďalších letiskách umožňujúcich nízkonákladovú leteckú dopravu pre krajiny strednej a východnej Európy.

Skupina Wizz Air zahŕňa 2 prevádzkovanej leteckej spoločnosti; Wizz Air Maďarsko (WAH, čísla letov začínajú na W6) a Wizz Air Ukrajina (WAU, čísla letov začínajú na WU).

Vezmite prosím na vedomie, že lety na trase Kyjev-Luton-Kyjev prevádzkuje Wizz Air Maďarsko.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *