hurgada

Lacné letenky do Hurghady od 156 EUR

Hurgada, pôvodne malá rybárska osada sa za posledných 10 rokov zmenila na obľúbené dovolenkové stredisko. Z púštneho piesku vzniklo mesto s viac ako 200 hotelmi, nákupnými promenádami a rušným nočným životom.

 

Lacné letenky z Budapešti za 156 EUR cez wizzair.com

hurgada letenka

 

Lacné ubytovanie v Hurghade najdete tu:  Rezervovať Teraz od 20 eur pre dvoch

Rozložená je pozdĺž pobrežia v dĺžke viac než 40 km a neustále sa rozširuje smerom na juh. So stále rastúcim počtom turistov a perfektnou klímou v Hurgade neexistuje mimo sezóna. Atraktívnosť strediska dotvárajú nielen prekrásne piesočnaté pláže, kúpanie a potápanie v krištáľovo čistom Červenom mori, blízkosť koralových útesov, ale i primeraná vzdialenosť od monumentálnych egyptských pamiatok.

Hurghada ponúka širokú škálu ubytovacích kapacít, od lacnejších turistických hotelov sústredených v okolí Daharu na severnom konci mesta až po desiatky luxusných hotelových komlexov rôznych svetových hotelových reťazcov v okolí Makadi Bay na juhu. Nie je náhodné, že Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete od 19. storočia. Tam sa musí dať niečo zaujímavé vidieť a zažiť! A našťastie pre vás takmer všetko je prístupné aj z Hurghady. V centre Hurghady môžete navštíviť typické arabské trhovisko, bazár, množstvo reštaurácií, barov, prípadne si posedieť v originálnej čajovni alebo kaviarničke.

 

Mešita
V najsevernejšej časti Daharu pri kruhovom objazde pri ceste smerom na El Gouna sa nachádza najstaršia mešita v meste. Vstup do mešity je povolený iba moslimom. Turisti pri prehliadke Hurghady môžu do mešity len nahliadnuť cez otvorené dvere v čase, keď sa nekoná modlitba.
Koptský kostol
V El Daharu tiež nájdete malý koptský kostol, ktorý bol postavený za začiatku 20. storočia vo francúzskom štýle. Neskôr bol rekonštruovaný a dnes má hlavné znaky koptských kostolov. Kostol je prístupný pre turistov. Hlavné omše sa konajú v piatok a v nedeľu dopoludnia.
Zaujímavé miesta v Daharu

Trhovisko – pôvodné arabské trhovisko sa v posledných rokoch premenilo vplyvom rozvíjajúceho sa turistického ruchu v miesto, kde prevažujú obchody so suvenírmi a ďalším tovarom určeným pre turistov zo zahraničia.

Akvárium: Na pobreží, asi 40 metrov se verne od hotela Empire Beach, sa nachádza malé akvárium. Počet zastúpených morských živočíchov nie je príliš vysoký, ale aj napriek tomu tu môžete uvidieť najčastejšou predstaviteľa podmorského života Červeného mora.

 

Lacné ubytovanie v Hurghade najdete tu:  Rezervovať Teraz od 20 eur pre dvoch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *