hollywood_wallpaper-normal

Los Angeles letecky len za 473 EUR z Londýna

Los Angeles alebo mesto anjelov je druhým najväčším mestom USA. Rozprestiera sa na brehu Tichého oceánu v štáte Kalifornia. Celoročné príjemné teploty, nádherné pláže a detailne upravené ulice sa stali domov mnohých celebrít. Práve tu si totiž rozložila svoje sídlo filmová mäkka menom Hollywood. Okrem príjemnej dovolenky sa tak určite budete môcť pochváliť stretnutím aspoň s nejakou hviezdičkou.

Letenky si môžete zakúpiť na www.bravofly.com

los angeles leteka

Je to mesto kontrastov, nájdeme tu lesk a biedu, šialenú spleť diaľnic, mozaiku kultúr, kulinársky raj, kontrast šedi betónu s azúrovou modrou Pacifiku, kolísku módnych hitov, mäkku superstar aj začínajúcich hviezdičiek, promenádu ​​dokonale vytrénovaných tiel vedľa sotva sa valiacich bacuľko. Po počiatočnom vnútorným chaosu zistíme, že niečo do seba toto bláznivé mesto naozaj má. Každý si tu nakoniec nájde to svoje. Vitajte v City of Angels – Meste Anjelov.

Tipy na výlet:

Downtown Los Angeles
Civic Center – správne centrum mesta. Sídlo novinovej spoločnosti Los Angeles Times.
City Hall – mestská radnica z roku 1928, výška 138 m, 28 poschodí. Túto nádhernú stavbu budete možno poznať ako budovu spoločnosti Daily Planet zo slávneho seriálu Superman.
Walt Disney Concert Hall – jedna z najnovších budov v meste je sídlom filharmonického orchestra. Veľmi netradičné lámavé tvary pripomínajú loď na rozbúrenom mori. Výbornú akustiku si môže vychutnať naraz 2 265 divákov.
El Pueblo de Los Angeles – historické jadro mesta, ktoré začalo vznikať v roku 1781. Hlavnou atrakciou je Plaza, tj. Centrálne námestie.
Cathedral of Our Lady of the Angels – sídlo arcibiskupa arcidiecézy Los Angeles. Areál pokrýva plochu 10 000 m ² a pojme až 3 000 veriacich.
Union Station – výstavné budova stanice železnice Amtrak postavená v klasickom španielskom misijnom štýle v roku 1939.
Chinatown – čínska štvrť. Čaká vás tu veľa malých i väčších obchodíkov s typickými potravinami, korienky a bylinkami, lacným oblečením a ďalším tovarom všetkého druhu. Návšteva miestnej reštaurácie vás určite nesklame.
Financial District – finančné a obchodné centrum.
Los Angeles Central Library – centrálna knižnica mesta, ktorej exotický dizajn bol inšpirovaný objavom hrobky kráľa Tutanchamóna. Zbierky obsahujú 2,1 miliónov kníh a 500 000 historických fotografií.

 

Ubytovanie v Los Angeles nájdete tu:  ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *