dubaibankokistanbul prez

Mega hit týždňa- Dubaj-Bangkok-Istanbul letecky len za 470 EUR tam aj späť

Milí naši fanušíkovia.

Pripravili sme pre vás špeciálnu zimnú exotiku na túto zimu. Vidajte sa do sveta, do mesta anjelov čiže Bangkoku, zavítajte aj do Dubaja, kde je všetko NAJ -lepšie, väčšie, luxnusnejšie. A v neposlednom rade aj do Istanbulu do mesta orientu…

Letenky si môžete zakúpiť na www.wizzair.com, www.jetairways.comwww.qatarairways.com

 

BUDAPST-DUBAJLETENKA
DUBAI-BANGKOKLETENKA DUBAJISTANBUL LETENKA

ISTANBULBUDAPEST LETENKA

DUBAJ

Vitajte v budúcnosti! Pred nejakými päťdesiatimi rokmi bola obyčajnou rybárskou dedinou, od objavenia ložísk ropy v roku 1966 ale začala prudko bohatnúť a expandovať. Dnes platí Dubaj, hlavné mesto rovnomenného emirátu v SAE (Spojené arabské emiráty), za jednu z fanciest destinácií sveta. Tamojší mocní šejkovia si skrátka zaumienil, že ich mesto sa stane „Mekkou“ luxusu. A atmosféra „výletu do budúcnosti“, ktorá na vás v Dubaji dýchne, dokazuje, že sa im predsavzatia darí plniť. Šíp PLUS predstavuje hlavnú dubajská „NAJ“.

Najluxusnejší hotel
Burdž al Arab (Burdž, resp. Burj znamená v arabčine veža) je jednou z prvých megalomanských stavieb v Dubaji. Mrakodrap, ktorému sa podľa tvaru prezýva plachetnice, je dodnes označovaný za najluxusnejší hotel sveta. Dôkaz? Ako jediný na svete sa pýši siedmimi hviezdičkami! Je tu 27 poschodí, pričom každá izba má dve poschodia.

NAJväčšia fontána
Priamo pod najvyššou budovou sveta nájdete aj najväčšiu fontánu. Atrakcie, otvorená v roku 2009, meria 275 metrov a len jej výstavba prišla v prepočte na 3,2 miliardy korún. Rekordné parametre však oceníte až pri samotnej akcii, kedy trysky chrlia vodu do výšky 150 metrov! Každou sekundou tak do vzduchu vyletí 83 tisíc litrov vody!

Ostrovy
Ďalší zo symbolov mesta sa začal stavať pred desiatimi rokmi. Umelý ostrov v tvare palmy je jedným z mnohých podobných, človekom vytvorených ostrovčekov v Dubaji. Tri z nich majú tvar palmy a akýmsi „kmeňom“ sú pripojené k pevnine. Momentálne tu rastú nové rezidenčné štvrte a o bývanie na Palm Islands je vraj obrovský záujem.

Najzvláštnejšie atrakcie
Máte chuť si uprostred púšte v horúčavách zalyžovať? V Dubaji to nie je problém, nájdete tu totiž najdlhšiu zastrešenú zjazdovku na svete – a dokonca s naozajstným snehom! K dispozícii sú dve zjazdovky dlhé 400 m, prevýšenie je 80 m. Vstup do Ski Dubai vedie z druhého najväčšieho obchodného komplexu Mall of the Emirates.

 

ISTANBUL

Strach z počasia, z toho, že sa stratíte alebo vás nebodaj unesú, určite mať nemusíte. Hlavne to posledné sú iba predsudky tých, ktorí v Turecku nikdy neboli. V meste, ktoré má pätnásť miliónov obyvateľov, teda ako Česko aj Slovensko dokopy, je už dnes toľko cudzincov, že stretnúť typického Turka s fúzmi, ako ich poznáme z filmov, je skôr raritou. No všetci , ktorých stretnete, sú mimoriadne milí, priateľskí a hlavne veľkí džentlmeni. Hneď na začiatku treba povedať, že predĺžený víkend v Istanbule, i keď určite stojí za to a vo finále nebudete ľutovať ani cent, je oveľa drahší ako rovnaký poznávací zájazd do Londýna, Paríža, Milána či do Benátok.

Tipy na výlety do Instanbulu: viac info nájdete na tu  Tipy na výlety po Istanbule nájdete tu

BANGKOK

Musíte sa prehrýzť vrstvami smogu, hluku a zmätku, aby ste objavili pravý Východ. Keď sa vám podarí uniknúť zo spleti betónových mrakodrapov, hotelových komplexov a nákupných centier, ponoríte sa do inej spleti: úzkych uličiek, exotických trhovísk, vodných kanálov a budhistických palácov. Nová a stará tvár toho istého mesta – Bangkoku.  Hlavné mesto Thajského kráľovstva má našťastie aj skrátené miestne meno, Krungthep – mesto anjelov.
Bangkok je thajskou metropolou od roku 1786, kedy bolo založené v Thonburi na rieke Chao Praya nové hlavné mesto (po dobytí a zničení bývalého hlavného mesta Siamského kráľovstvo Ayuthaya Barmáncami). Stačila dve storočia a pár rokov, aby sa tu sústredila desatina celej populácie Thajska. Dnes patrí Bangkok k najväčším mestám sveta, žije v ňom vyše šesť a pol milióna ľudí. Buddhu prezlieka kráľ Väčšina obdivovaných historických pamiatok i tradičných trhovísk sa nachádza v starom meste. Zlatom sa trblietajúce ….

 

 

Ubytovanie v Dubaji nájdete tu:  ubytovanie rezervujte tu

Ubytovanie v Istanbule nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu

Ubytovanie v Bangkoku nájdete tu :  Ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *