barcelonaaa-720x353

Lacne letenky do Barcelony už od 39 EURRR

Letenky do Barcelony si môžete zakúpiť na www.ryanair.com

barcelona letenka

 La Sagrada Famila

Výstavba sa začalo v roku 1882 a ešte stále neskončila- a pravdepodobne ani neskončí do roku 2026. Návšteva vám dáva nezvyklú možnosť pozorovať remeselníkov ako budujú niečo čo už je historická a architektonická ikona. Navrhol ho Antoni Gaudi, príbeh stavby kostola je byzantský a komplikovaný ako jeho samotná štruktúra. Tri fasády kostola a každá z nich je iná. Fasáda Zrodenia vyobrazuje Ježišov život a je jediná, ktorá bola dokončená pred Gaudiho smrťou. Kritici o nej hovoria, že najlepšie vystihuje architektov zámer. Obe veže – Veža Zrodenia aj Veža Vášne sú otvorené pre verejnosť.

Park Güell       Park Guell

Park Guell je veľký park a záhradný komplex v Barcelone. Navrhol ho slávny katalánsky architekt Antoni Gaudi a postavený bol na začiatku 20. storočia. Rozľahlé záhrady obklopujú fantastické architektonické elementy, akými sú fontány, sochy či posedenia. Gaudiho zvyčajný zvlnený, roztavený štýl je umocnený zložitými a farebnými mozaikami. Najvyšší bod v parku ponúka výhľad na Barcelonu a more.

Las Ramblas      Las Ramblas

Las Ramblas je slávny bulvár pre peších, ktorý sa rozprestiera v srdci Barcelony. Je to rušná oblasť komerčnej a kultúrnej aktivity a jedna z najslávnejších atrakcií mesta. Spája sa s obchodovaním rôzneho druhu, so slávnymi pamiatkami, vrátane niekoľkých budov navrhnutými slávnym katalánskym architektom Antonim Gaudim. Upozornenie: Ulica je známa veľkým množstvom vreckárov a po zotmení je to spustnutá oblasť. Ale nenechajte sa odradiť týmito detailmi, milióny turistov a miestnych si každoročne užívajú Las Ramblas.

La Boqueria       La Boqueria

Tí ktorí hľadajú výhodnú kúpu produktov miestnej kuchyne, budú pri návšteve tohto trhoviska – Barcelona’s Mercat de Sant Josep de la Boqueria ohromení a to v dobrom slova zmysle. Známejšie je toto miesto pod názvom La Boqueria a na tento verejný trh sa dá dostať vstupom pozdĺž Las Ramblas. Návštevníkov vítajú farebné cukríky a čerstvé ovocie. Po ľavej strane servírujú reštaurácie a bary cenovo prijateľné katalánske jedlá, z ktorých najpozoruhodnejšie sú obrovské taniere plné morských plodov. Chcete sa usadiť pri bare? Buďte asertívni a oprášte svoju katalánčinu, pretože tu nenájdete veľa angličtiny.

Casa Milà      Casa Milá

Casa Milá, tiež známa ako La Pedrera alebo lom, je bytový dom v Barcelone, postavený slávnym architektom Antonim Gaudim. Spája veľa Gaudiho charakteristík, ako roztavené hrany, mozaikové obklady a náboženské obrazy. Stavba je súčasťou Works of Antoni Gaudi (Tvorba Antoni Gaudiho) vo Svetovom dedičstve.

Ubytovanie v Barcelone nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *