seychell prez

Akciové letenky na Seychely za 548 EUR z Viedne

Seychely tvorí 115 ostrovov, ktoré leží južne od rovníka a teploty sa tu celý rok pohybujú v rozmedzí 25 – 30 ° C, takže sem môžete prísť kedykoľvek v priebehu celého roka. Či už sa sem vydáte kedykoľvek počas roka, určite nebudete ľutovať. A dovolenka tu nemusí byť len o príjemnom leňošení na pláži, ale aj o objavovanie. Určite sa oplatí navštíviť niektorý z troch najväčších a najatraktívnejších ostrovov, kam patrí Mahé, Praslin a La Digue. Všetky tri majú čo ponúknuť od pohľadu na nádhernú faunu a flóru, kokosové plantáže alebo pirátsky cintorín. seychell letenka

Ostrov Mahé je najväčším, najdôležitejším a najznámejším ostrovom z celého súostrovia exotický Seychel v Indickom oceáne. Na Mahé nájdeme aj hlavné mesto súostrovia Seychely, mesto Viktoria, ktoré patrí vôbec k najmenším hlavným mestám na svete. Svojou centrálnou polohou aj významnosťou predstavuje ostrov Mahé hlavnú vstupnú bránu do tohto exotického „kráľovstva“ .Každoročne na Seychely mieria tisíce turistov dychtiacich po krásnom mori a nezabudnuteľnom zážitku.

 

Ostrov Mahé  je približne 30 kilometrov dlhý a 8 kilometrov široký ostrov s celkovou rozlohou 154,7 km ². Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, tak je v rámci malých ostrovčekov a atolov, ktoré tvoria súostrovie Seychely, vôbec najväčším ostrovom. Pohybujeme sa tu v úplne iných rozmeroch. To, že je ostrovček malý, však neznamená, že nemá čo ponúknuť. Ba naopak. Na ostrove žije 70 000 ľudí, z toho 35 000 v hlavnom meste Viktoria. Je teda vidieť, že veľká časť populácie Seychel, celkom 90 000 obyvateľov, žije práve tu, na ostrove Mahé. Ostrov je porastený tropickým lesom. Nachádza sa tu aj najvyššia hora Seychel (905 mnm).

 

Ubytovanie na Seychelloch rezervujte tu :  ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *