ist3

Spiatočna letenka do Istanbulu len za 55 EUR cez Wizzair

Jedno zo skutočne romantických miest, nachádzajúce sa okolo Bosporu, jeho horizontom je plný dómov a minaretov. História mesta siaha až Byzancii, ku Konštantínopolu. Neskôr sa stal centrom osmanskej ríše. Dnes je kultúrnym srdcom Turecka a hlavným mestom zábavy.

istanbul1

 

Keď už máte z upršaného počasia na Slovensku pocit, že leto vlastne nikdy nebolo a z Mikulášikov spievajúcich v obchodoch vianočné koledy máte už poriadnu depresiu, utečte na víkend do Istanbulu. Nielenže sa zohrejete, no určite si aj poriadne dobijete baterky.

Strach z počasia, z toho, že sa stratíte alebo vás nebodaj unesú, určite mať nemusíte. Hlavne to posledné sú iba predsudky tých, ktorí v Turecku nikdy neboli. V meste, ktoré má pätnásť miliónov obyvateľov, teda ako Česko aj Slovensko dokopy, je už dnes toľko cudzincov, že stretnúť typického Turka s fúzmi, ako ich poznáme z filmov, je skôr raritou. No všetci, ktorých stretnete, sú mimoriadne milí, priateľskí a hlavne veľkí džentlmeni. Hneď na začiatku treba povedať, že predĺžený víkend v Istanbule, i keď určite stojí za to a vo finále nebudete ľutovať ani cent, je oveľa drahší ako rovnaký poznávací zájazd do Londýna, Paríža, Milána či do Benátok

Pýtate sa ako sa dostanať na letisko Ferihegy? Bližšie info nájdete nahttp://www.letiskobudapest.sk/

Ubytovanie v Istanbule nájdete tu:  Ubytovanie rezervujte tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *