Seychelles2

Zimná exotika- Madagaskar už od 1005 EUR letecky z Viedne

Nebaví vás klasická dovolenka s all inclusive a vylihovaním pri mori a bazéne? Pokiaľ je fotografovanie vaším koníčkom a ste milovníkom ozajstnej prírody, Madagaskar je práve pre vás.Dovolenka na Madagaskare je nezabudnuteľným zážitkom s fascinujúcim rastlinstvom a živočíšstvom, ktoré príroda formovala izolovane od okolitého sveta po milióny rokov.

Letenky si môžete zakúpiť na www.opodo.com

madagaskarletenka

Na ostrove Madagaskar môžete vidieť množstvo živočíchov a rastlín, ktoré nenájdete nikde inde na Zemi. Madagaskar je štvrtým najväčším ostrovom na svete a okrem výnimočnej prírode Vám ponúka aj nekonečné, biele piesočnaté pláže a lagúnys azúrovo modrou farbou.

Antananarivo

Zvané aj mesto tisícich je hlavným mestom ostrova Madagaskar. Používa sa i jeho francúzsky výraz Tananarive, skrátene Tana. Antananarivo bolo založené v roku 1625 kráľom Andrianjakou. Svoje meno (arivo = tisíc) dostalo podľa počtu vojakov, ktorých kráľ Adrianjaka určil na jeho obranu. Nachádza sa tu sídlo Madagaskarskej univerzity a v meste samotnom a jeho okolí je viac ako 50 kostolov a asi rovnaký počet moslimských mešít, či ďalších pamiatok. Odporúčame navštíviťmiestne trhy a posvätný vrch Rova.

 

Východná časť Madagaskaru núka množstvo národných parkov, trekových chodníkov a predovšetkým najväčšie madagaskarské jazero – Lac Alaotra. V minulosti zaberalo zhruba 75 000 hektárov, dnes je to asi 22 000 hektárov, čo predstavuje 30 % pôvodnej plochy. Príčinou je intenzívne rúbanie stromov v okolí a zmena využívania jazera od pestovania ryže k urbanistickým účelom. Stále má však čo ponúknuť – žije tu niekoľko desiatok druhov vodného vtáctva a lemury. Krásne národné parky a rezervácieD’Andasibe-MantadiaRéserve de MaromizahaManara NordRéserve de Nosy MangabeRéserve de Masoala a Réserve de Marojejy-Anjanaharibe-Sud majú určite čo ukázať. Mesto Toamasina, ležiace na východnom pobreží, je najväčší prístav v celej krajine. Zodpovedá za asi 70 % dopravy všetkého tovaru z/na Madagaskar. Narazíte tu aj na najlepšie múzeum na Madagaskare – Musée Regional de l’Université de Toamasina, ktoré vystavuje miestnu tradičnú kultúru od hudby cez lovecké zbrane až po ručné práce. Hoci je teda Toamasina skôr logistické centrum, aj tak má okolitá krajina a priľahlé pobrežie aj scénické parametre.

 

Ubytovanie už od 12 EUR na Madagaskare:  ubytovanie rezervujte tu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *