tallinn

Letne akciove letenky do Estonska/ Tallinu od 88 EUR

Na južnom pobreží Tallinnského zálivu sa pri pobreží Baltského mora rozkladá Tallinn – hlavné mesto Estónska, významné hospodárske, obchodné a kultúrne centrum krajiny. Vďaka svojej unikátnej stredovekej atmosfére, ktorá sa prelína s modernou dušou miestnych obyvateľov, sa stal Tallinn jedným z turisticky najnavštevovanejších európskych miest.

Letenky si mozete  zakupit na www.opodo.com

Ubytovanie v Talline rezervujte tu :  Ubytovanie rezervujte tu

taliinnn leteka
Estónska metropola je tiež dôležitým prístavom v Baltskom mori, ktorý dlho prinášal mestu bohatstvo, ale zároveň ho vystavoval útokom. Preto muselo byť mesto obohnané hradbami, na ktorých sú dodnes viditeľné staroveké veže a vežičky. Moderné zástavba tu dnes kontrastuje so starými veľkolepými budovami v centre a parky na kopci Toompea.

Asi 2 km od centra sa rozkladá park Katarínina údolie, kde rastú duby, gaštany a orgovány. Park sa stal vyhľadávaným miestom oddychu a športu a nájdeme v ňom tiež budovu barokového paláca Kadriorg z roku 1718. Pozdĺž Tallinnského zálivu vedie pobrežná cesta Pirita Tee, ktorá poskytuje krásne výhľady na more a narazíte tu na najobľúbenejšie a najväčšie mestskú pláž Pirita. Za mostom sú k videniu trosky kláštora sv. Brigity, zničeného v roku 1577. V okolí Tallinne je možné navštíviť ešte botanickú a zoologickú záhradu, skanzen a Estónskou národnú knižnicu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *